Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Bezpečnejší prejazd pri Beňovej Lehote a v mestskej časti KňažiaVytlačiť
 

Dolný Kubín, 13. júla 2017 –  Zamestnanci Technických služieb mesta Dolný Kubín spolu s pracovníkmi odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu v stredu 12. júla osádzali na miestnych komunikáciách v Beňovej Lehote a v mestskej časti Kňažia betónové zvodidlá na kraj cesty. 

Dôvodom osadenia cestných betónových zvodidiel bola erózia skalného brala nachádzajúceho sa priamo nad vozovkou, kde dochádzalo k opakovanému zosuvu pôdy a skál na vozovku, čím boli ohrozovaní účastníci cestnej premávky a poškodzovaná vozovka. V súčasnosti sme tam osadili zábrany, aby skaly a zemina nepadali na vozovku a neohrozovali tak plynulosť cestnej premávky,“ povedal Michal Cimrák z odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu.  

Na účelovej komunikácií v mestskej časti Beňova Lehota, pod hotelom Belez, pracovníci osadili päť kusov zvodidiel a na miestnej komunikácii na ulici Jelšavská v mestskej časti Kňažia zvyšných päť. Predpokladaná cena investície je 7 800 € a zahŕňa odvoz a likvidáciu zosuvu, začistenie a prípravu povrchu na kladenie zvodidiel, dovoz a osadenie zvodidiel, ako aj ich samotnú cenu.

Bezpečnejší prejazd pri Beňovej Lehote a v mestskej časti Kňažia

Bezpečnejší prejazd pri Beňovej Lehote a v mestskej časti Kňažia


 
 
ÚvodÚvodná stránka