Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Centrum Dolného Kubína bude opäť krajšieVytlačiť
 

Dolný Kubín, 13. novembra 2017 – Na Radlinského ulici v centre mesta Dolný Kubín prebiehajú v týchto dňoch rekonštrukčné práce na verejnom priestranstve s charakterom malého námestia pri cukrárni. Ich hlavným cieľom je líniové prepojenie blízkeho hotela s pôvodným priestorom pred ním v rámci postupnej revitalizácie centra mesta. Samospráva vyčlenila v rozpočte mesta na tieto práce 65-tisíc eur. 

Dôvodom rekonštrukcie je spoločenská objednávka na opravu spevnenej plochy z liateho betónu s otlačeným vzorom zámkovej dlažby, ktorá už vykazovala nevyhovujúci technický i vizuálny stav, vysvetlil Pavol Starek, vedúci odboru výstavy a životného prostredia na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Počas rekonštrukčných prác pribudnú na námestí pred cukrárňou dva nové reflektory verejného osvetlenia k štyrom pôvodným, ktoré sa predisponujú podľa projektovej dokumentácie. Nová bude aj vodovodná prípojka a fontánka. Rekonštrukcia počíta aj s dvanástimi lavičkami a rámom na bicykle. Okrem toho sa týmito prácami odstránia existujúce schody ku hotelu a namiesto toho sa tam vytvorí plošina pre imobilných občanov. „Týmto krokom chceme vytvoriť bezbariérový prístup,“ doplnil Starek. 

Podľa slov Stareka bola žiadosť aj na priestorové a výškové preorganizovanie priestoru. Predpokladaný termín dokončenia prác je koniec novembra.


 
 
ÚvodÚvodná stránka