Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Cyrilometodský deň na Vyšnokubínskyh skalkáchVytlačiť
 

Miestny odbor Matice slovenskej Dolný Kubín, Oravské kultúrne stredisko, Oravská knižnica A. Habovštiaka, mesto Dolný Kubín, MsKS a obec Vyšný Kubín dňa 9.7.2017 zorganizovali tradičné podujatie pri slovenskom kríži ekumenickej jednoty na Vyšnokubínskych skalkách. Pamätník slovenského cyrilometodského kríža ekumenickej jednoty pri Vyšnokubínskych skalkách bol postavený 21.8.2003 miestnym odborom Matice slovenskej Dolný Kubín z darov priaznivcov slovenského národa a ekumenicky bol posvätený 10.7.2004 na znak úcty solúnskym bratom Cyrilovi a Metodovi. 
Pri kríži sa stretli milovníci slovenského národa Oravy a Liptova. Stretnutie bolo venované v rámci cyrilometodského dňa aj spomienke na 200.výročie narodenia Andreja Radlinského, ktorého pripadlo na 8.7.2017.
Podujatie sa začalo  hymnou a básňou prednesenou pani Jarmilou Németovou. Nasledovali príhovory zástupcu MO MS Matice slovenskej MUDr. Vendelína Ťažandláka  a primátora mesta Dolný Kubín Mgr. Romana Matejova. Prednáškou na tému Andrej Radlinský stretnutie obohatil vedecký pracovník Matice slovenskej Doc. PaedDr. Pavol Parenička CSc. Program spestrila piesňami spevácka folklórna skupina Orava. Podujatiu prialo aj počasie a mnohí účastníci si schuti zaspievali pri speve  slovenských hymnických piesní. 

Fotoalbum

Pavol Stuchlý - predseda MO MS Istebné a
Ing. Michal Švento - vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu, MsÚ Dolný Kubín

Cyrilometodský deň na Vyšnokubínskyh skalkách

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka