Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dolnokubínčania majú nové prvky pri detskom ihrisku ŽihadielkoVytlačiť
 

Dolný Kubín, 2. augusta 2018 -  Dolnokubínska samospráva počas mesiacov máj a jún pracovala na spevnení plochy a terénnych úpravách pri detskom ihrisku Žihadielko na sídlisku Brezovec. Z rozpočtu mesta bolo na tieto práce vyčlenených približne 13 tisíc eur. 

Práce pozostávali z osadenia obrubníkov, štrkového lôžka a dlažby prístupových chodníkov na báze vegetačných tvárnic. Plochu areálu sme tiež doplnili o drobnú architektúru v podobe sedenia pri detskom ihrisku,“ vysvetlil Pavol Starek, vedúci odboru výstavby a životného prostredia na Mestskom úrade Dolný Kubín.

Podľa slov Stareka je na upravenej ploche osadený exteriérový stolno-tenisový stôl a štyri kusy športového fitness mobiliáru. Radnica plánuje ešte urobiť po osadení všetkých prvkov návrhu svahovú úpravu sklonov okolo existujúceho pódia. 

Po všetkých úpravách v rámci náhradnej výsadby stromov a drevín budú postupne vysadené stromy v koordinácií s Technickými službami.  

Dolnokubínčania majú nové prvky pri detskom ihrisku Žihadielko

Dolnokubínčania majú nové prvky pri detskom ihrisku Žihadielko


 
 
ÚvodÚvodná stránka