Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dolnokubínske organizácie môžu žiadať od mesta dotáciuVytlačiť
 

Dolnokubínske organizácie môžu žiadať od mesta dotáciu - Ilustračné foto

Dolný Kubín, 31. október 2018 - Mesto Dolný Kubín aj tento rok umožní športovým a kultúrnym organizáciám, ktoré vykonávajú svoju činnosť na území mesta žiadať finančné prostriedky na ich aktivity v nasledujúcom roku. Záujemcovia o dotáciu tak môžu od začiatku novembra posielať na mesto svoje žiadosti. Samospráva v rozpočte mesta na tieto veci vyčlenila sumu vo výške 110 740 eur, čo je oproti tomuto roku nárast o 60 tisíc eur. 

O dotáciu môžu požiadať všetky právnické osoby, združenia, neziskové organizácie, živnostníci a kluby, ktoré boli založené v Dolnom Kubíne alebo pôsobia v našom meste. Treba však upozorniť, že tak, ako aj minulý rok o dotáciu nemôžu požiadať fyzické osoby,“ vysvetlil Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne s tým, že presné podmienky získania dotácie určuje Všeobecné záväzné nariadenie č. 5/2018 o poskytovaní dotácií, ktoré obsahuje všetky podrobnosti o poskytovaní dotácií. 

Na septembrovom mestskom zastupiteľstve poslanci schválili, že na oblasť športu bude na budúci rok vyčlenená suma 98 558 eur a maximálna výška jednej dotácie nemôže presiahnuť 44 296 eur. Na oblasť kultúry je maximálna výška dotácie 12 182 eur. O úspešných žiadateľoch rozhoduje mestské zastupiteľstvo na základe návrhu komisie školstva, kultúry, mládeže a športu alebo komisie sociálnych vecí a zdravotníctva. Žiadosť musí byť doručená najneskôr do 31. decembra 2018 na Mestský úrad Dolný Kubín a je potrebné, aby bola vyplnená na predpísanom tlačive, ktoré záujemcovia nájdu na internetovej stránke mesta.
 
V dotačnom programe na projekty  Šanca pre všetkých 2019 je pre oblasť voľného času, kultúry a športu určených 30 tisíc eur, kde o 27-tisícoch bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo a primátor mesta bude rozhodovať o 3 000 eur. Záujemcovia o dotáciu pre sociálnu oblasť budú môcť čerpať zo sumy 13 tisíc eur. „Tento rok sme sa rozhodli, že v roku 2019 sa navýši výška dotácie na jeden projekt  na sumu 1500 eur, čo je o 500 eur viac ako bolo tento rok,“ doplnil Švento.   

Budúci rok bude môcť dolnokubínska samospráva podporiť aj talentovanú dolnokubínsku mládež z celkového balíka 2085 eur. „Každoročne sa nám aj vďaka tejto dotácii podarilo podporiť mnoho vyrastajúcich talentov v našom meste,“ povedal na záver vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu. 

Potrebné dokumenty:

  • Záverečná správa o použití dotácie si pozrite TU
  • Žiadosť o poskytnutie dotácie od Mesta Dolný Kubín  na činnosť si pozrite TU
  • Žiadosť o poskytnutie dotácie od Mesta Dolný Kubín na projekt si pozrite TU
  • Výzva na predkladanie žiadosti o dotáciu na činnosť si pozrite TU
  • Výzva Šanca pre všetkých 2019 si pozrite TU

Dolnokubínske organizácie môžu žiadať od mesta dotáciu

Výzva Šanca pre všetkých 2019 vyzva_Sanca-pre-vsetkych-2019.pdf vyzva_Sanca-pre-vsetkych-2019.pdf (4.2 MB)
Výzva na predkladanie žiadosti o dotáciu na činnosť vyzva-na-predkladanie-ziadosti-o-dotaciu-na-cinnost.pdf vyzva-na-predkladanie-ziadosti-o-dotaciu-na-cinnost.pdf (2.2 MB)
Žiadosť o poskytnutie dotácie od Mesta Dolný Kubín na projekt skolstvo-ziadost-o-poskytnutie-dotacie-na-projekt.docx skolstvo-ziadost-o-poskytnutie-dotacie-na-projekt.docx (18.8 kB)
Žiadosť o poskytnutie dotácie od Mesta Dolný Kubín na činnosť skolstvo-ziadost-o-poskytnutie-dotacie-na-cinnost.docx skolstvo-ziadost-o-poskytnutie-dotacie-na-cinnost.docx (17.8 kB)
Záverečná správa o použití dotácie skolstvo-zaverecna-sprava-o-pouziti-dotacie.docx skolstvo-zaverecna-sprava-o-pouziti-dotacie.docx (15.1 kB)

 
 
ÚvodÚvodná stránka