Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dolnokubínski plavci bodovaliVytlačiť

Počas víkendu 7.-8.4.2018 sa v Banskej Bystrici konal už 11. ročník medzinárodného plaveckého mítingu s názvom Banská Bystrica Cup 2018. Na štart sa postavilo celkom 186 pretekárov z 38 plaveckých klubov z Brazílie, Ukrajiny, Maďarska, Poľska, Čiech a Slovenska. Predviedli sa na ňom aj svetové špičky a medzi nimi mal svoje želiezka v ohni aj Dolný Kubín. Reprezentovali ho plavci z Mestského plaveckého klubu a Triathlon tímu.
Mestský plavecký klub zastupovali traja pretekári: Lucia Sučáková, Klára Dulíková a Matej Mesároš. Absolvovali celkom 8 štartov a šesťkrát sa umiestnili v desiatke najlepších. Lucia si navyše z dlhého bazéna vyplávala aj bronzovú medailu v dvestometrovej polohovke.
Na plaveckom mítingu zahviezdili aj športovci z triathlon tímu, za ktorý súťažili mladšie žiačky. Nina Hodoňová, Tatiana Machajová, Šárka Majdová a Patrícia Štubendeková. Nina si vybojovala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Získala aj banskobystrický pohár za najlepší bodový výkon v kategórii štrnásťročných. Dievčatá sa za svoje výkony umiestnili v prvej desiatke a to hneď niekoľkokrát.