Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dvojnásobnú majsterku Slovenska privítali na radniciVytlačiť
 

Dolný Kubín, 6. septembra 2017 – Dvojnásobnú majsterku Slovenska v hode kladivom Nikolu Ganobčíkovú privítal v utorok 5. septembra 2017 na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne primátor mesta Roman Matejov. Nikola na Majstrovstvách Slovenska získala tento rok už dve zlaté medaily v kategórii dorasteniek a junioriek. 

Je veľmi pozitívne a radostné, že práve v našom meste vyrastá toľko talentovaných a úspešných športovcov. Nikole by som chcel ešte raz zo srdca pogratulovať a zaželať jej veľa zdravia, trpezlivosti a úspechov pri zdolávaní cieľov," povedal primátor mesta Roman Matejov.    

Svoje pocity po odovzdaní ocenenia vyjadrila aj Nikola, ktorá si z rúk primátora prevzala ďakovný list za úspešnú reprezentáciu mesta: „Som veľmi rada, že som si dnes mohla prevziať toto ocenenie. Je to pre mňa určite pocta a motivácia do ďalšej tvrdej práce ktorá ma čaká,“ 

Úspešná pretekárka TJ Orava Dolný Kubín Nikola Ganobčíková získala 10. augusta 2017 svoj prvý titul Majsterky Slovenska dorasteniek v hode kladivom s hmotnosťou tri kilogramy v Dubnici nad Váhom s výkonom 49,27 metra a splnila tak limit 48 metrov potrebných na účasť na Európskych mládežníckych hrách. Úspešným reprezentačným štartom dosiahla ďalší výnimočný úspech. O dva týždne neskôr si v Bratislave vybojovala svoj druhý titul Majsterky Slovenska, tentokrát v hode kladivom s hmotnosťou štyri kilogramy v kategórii junioriek, kde sa s výkonom 38,72 metrov kvalifikovala na Majstrovstvá Slovenska v kategórii žien a do reprezentácie na medzinárodne stretnutie U 20. 

„Som nesmierne hrdý na jej výkony. Veď kto by aj nebol, keď dosiahla tento rok dva tituly majsterky Slovenska a dokonca vždy v inej kategórii. To je niečo úžasné,“ povedal Nikolin tréner Jaroslav Lupák.

Pre mladú talentovanú kladivárku je momentálne najväčším úspechom tiež dosiahnutie B limitu na účasť na Európskom olympijskom festivale mládeže (EYOF) v maďarskom Györi, kde v kvalifikácii kladivárok skončila na 16. mieste s výkonom 45,46 metrov.  

Za dva roky sa Nikole podarilo spolu s trénerom získať niekoľko ocenení a reprezentovať tak mesto na rôznych súťažiach doma i v zahraničí. Za každým úspechom sa skrýva podpora rodiny a množstvo odriekania. „Všetkým svojim rovesníkom by som chcela odkázať, aby sa snažili a robili čo ich baví. Tiež nech sa hneď nevzdávajú, lebo po tvrdej práci príde určite zaslúžená odmena,“ vysvetlila talentovaná kladivárka. 

Najbližšiu sobotu 9. septembra 2017 sa Nikola predstaví na domácej pôde, kde bude hádzať kladivom na majstrovstvách Slovenska v ťažkom päťboji. O deň neskôr bude cestovať do Dubnice nad Váhom, kde sa predstaví na 4. kole Majstrovstiev Stredoslovenského atletického zväzu družstiev staršieho žiactva a prípraviek, kde by chcela splniť A limit 50 metrov.

Dvojnásobnú majsterku Slovenska privítali na radnici

Dvojnásobnú majsterku Slovenska privítali na radnici

Dvojnásobnú majsterku Slovenska privítali na radnici

Dvojnásobnú majsterku Slovenska privítali na radnici      


 
 
ÚvodÚvodná stránka