Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Kde hľadať pomoc a ako začať hráčsku vášeň riešiť?Vytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín 15. marca tohto roku zorganizovalo v Hoteli Park konferenciu s názvom „Prevencia a dôsledky patologického hráčstva". Zúčastnilo sa jej sedemdesiat odborníkov z oblasti štátnej správy, samosprávy, školstva, zdravotníctva či občianskych združení, ktorí sa venujú boju so závislosťami všetkého druhu. 

Hlavným prednášajúcim bol MUDr. Benkovič, primár z Odborného liečebného ústavu psychiatrického Predná Hora, ktorý prezentoval negatívne vplyvy hazardných hier na rodinu a spoločnosť. PhDr. Šostáková a Mgr. Poláková z neziskovej organizácie Trojlístok Prešov sa podelili o svoje skúsenosti s následnou ambulantnou starostlivosťou o osoby so závislosťou, detská lekárka MUDr. Nosková informovala o dôsledkoch týchto negatívnych javov na vývoj detí. Praktické dôsledky hazardu boli predmetom príspevkov PhDr. Rakučáka z Nízkoprahového denného centra pre deti a rodinu Prerod z Ružomberka a PhDr. Trubanovej z Komunitného centra Edukos Dolný Kubín. O osobných skúsenostiach so závislosťou od patologického hrania porozprával p. Filčák. Mgr. Rafaj z Aliancie za čistú hru Clarify Bratislava a JUDr., Mgr. Chromík, zástupca iniciatívy Zastavme hazard, sa venovali problematike regulácie, resp. úplného zákazu hazardných hier. 

Primátor mesta Mgr. Roman Matejov vo svojom príhovore povedal, že človek nie je dokonalý, a nie vždy sa dokáže vysporiadať s nástrahami života. Hranica medzi radosťou z hry a medzi chorobnou hráčskou vášňou je veľmi úzka, pričom jej prekročenie môže mať fatálne dôsledky pre hráča samotného i jeho okolie, hlavne najbližšiu rodinu. 

Problém patologického hráčstva neobchádza ani občanov nášho mesta. Preto Mesto Dolný Kubín chce venovať ohrozeniu zo závislosti na hráčskej vášni náležitú pozornosť.  Má záujem  sa výraznejšie podieľať na prevencii pred závislosťou na hazardnom hráčstve najmä u skupiny mladých ľudí. Chce osloviť ľudí, ktorí tejto vášni už prepadli a potrebujú svoj problém riešiť. 

Preto sa aj touto formou obraciame na  všetkých, ktorých sa chorobné hráčstvo akýmkoľvek spôsobom negatívne dotýka, aby neváhali a vyhľadali pomoc. Ponúkame pomoc priamo cez pracovníkov odboru sociálnych vecí a rodiny tunajšieho mestského úradu. Poskytnú vám bezpečné sociálne poradenstvo a pomôžu hľadať a nájsť cestu, ako svoju hráčsku vášeň a problémy, ktoré prináša, riešiť. 

Kontakty: 
e-mail:     socialne@dolnykubin.sk
telefón:    5814 412, 5814 471, 5814 413

Kde hľadať pomoc a ako začať hráčsku vášeň riešiť?


 
 
ÚvodÚvodná stránka