Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Majstrami Slovenska v rámci Slovenskej Triatlonovej Únie sú aj plavci z MPKDKVytlačiť

Žiacke kategórie majú v aktuálnej sezóne už dva z troch šampionátov za sebou. Plavci z dolnokubínskeho plaveckého klubu potvrdili že patria medzi triatlonovú elitu a ziskom troch zlatých, jednej striebornej a troch bronzových medailí zaradili svoj klub MPK DK na priečku najúspešnejšieho klubu SR v rámci STÚ.
Už tradičný 7. Ročník Hornoturčianskeho akvatlonu otváral sériu Majstrovstiev Slovenska pre všetky žiacke kategórie. 22.04.2017 privítali Turčianske Teplice spolu 101 pretekárov, ktorý aj napriek nepriaznivému počasiu nastúpili na štart. Plavci z MPK DK získali spolu 5 umiestení z 8 pretekárov. Pozíciu minuloročnej majsterky  úspešne obhájila Margaréta Moskáľová ale tento rok sa k nej pridala aj Bibiana Snováková – spolu sa im podarilo vybojovať výborné prvé miesto a právom sa obidve stali majsterkami SR. Ján Katreniak vybojoval titul prvého vicemajstra Slovenska a Kristína Ščerbíková sa zaradila na pozíciu druhej vicemajsterky SR v tej istej kategórii – nádeje A. Za mladších žiakov sa na pódiové umiestnenie prebojoval na pozícii druhého vicemajstra SR Filip Lizák a na neobľúbenom štvrtom mieste skončila Martina Mesárošová
Duatlonové majstrovstvá Slovenska sa konali počas 28. ročníka pretekov Žitavský Duatlon a to 29.04.2017. Z organizačných dôvodov sa ale majstrovské preteky pre kategóriu Nádeje A konali opakovane 13.05.2017 v Martine. Samozrejme že aj na týchto pretekoch štartovali plavci z MPK DK. Spomedzi najlepších pretekárov z celého Slovenska sa im tentoraz podarilo vybojovať dve pódiové umiestenia. A to opäť majstrovský titul úspešne vyhrala triatlonová nádej Bibiana Snováková, druhou vicemajsterkou sa stala Líza Hazuchová, nepopulárne štvrté miesto tentoraz obsadili Ján Katreniak a Filip Lizák.