Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Dolný Kubín sa zaregistrovalo do súťaže „Do práce na bicykli 2018“ Vytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín sa v týchto dňoch už po piaty rok za sebou zaregistrovalo do celonárodnej súťaže „Do práce na bicykli". 

Vyzývame všetkých zamestnancov firiem a inštitúcií a študentov stredných škôl, ktoré sídlia v Dolnom Kubíne, aby pomohli myšlienke ekologického, zdravého a finančne výhodného dochádzania do práce či zamestnania. Zmeňte zaužívané stereotypy dochádzania do zamestnania či do školy autom, vytvorte si dvoj- až štvorčlenný tím a tento v termíne do 5. mája 2018 zaregistrujte na stránke www.dopracenabicykli.eu. Podmienkou je, že všetci členovia tímu musia byť zamestnancami jednej firmy alebo inštitúcie či žiakmi jednej školy. Jeden zamestnávateľ alebo jedna škola môže vytvoriť viacero tímov, ale jeden účastník súťaže môže byť registrovaný len v jednom tíme. 

Súťaž samotná bude, ako každoročne, prebiehať v termíne od 1. do 31. mája 2018. Jej cieľom je propagovať výhody, ktoré so sebou prináša každodenné používanie bicykla na cestu do práce, a zároveň poukázať na negatívne dopady individuálnej automobilovej dopravy na zhoršujúcu sa kvalitu života v našich mestách. Súťaž chce zároveň podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách, motivovať samosprávy na vytváranie kvalitných a bezpečných podmienok na prepravu bicyklom a motivovať zamestnávateľov, aby pre svojich zamestnancov vytvárali podmienky pre bezpečné uloženie bicykla, zabezpečili priestory na prezlečenie vrátane hygienického zázemia a motivovali zamestnancov na dochádzanie do práce bicyklom.

Každý člen tímu si bude sám evidovať cesty na bicykli do práce a z práce (resp. do školy a zo školy), pričom vyhodnocovať sa budú tri súťažné kategórie:

  • a) tím a jednotlivec s najväčším počtom najazdených kilometrov
  • b) tím a jednotlivec s najväčším počtom jázd
  • c) bonusová kategória, v rámci ktorej bude vyžrebovaný jeden súťažiaci zo všetkých tímov, ktoré absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli, alebo najazdili počas súťaže na bicykli minimálne 500 km.

 

Mená tímov, počet najazdených kilometrov, ako aj mená súťažiacich budú zverejňované na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Štatút súťaže nájdete na https://www.dopracenabicykli.eu/statut-sutaze

Veľa šťastných kilometrov na bicykli Vám želá

Mesto Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín sa zaregistrovalo do súťaže „Do práce na bicykli 2018“


 
 
ÚvodÚvodná stránka