Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Na majstrovstvách sveta v športovom muškárení bodoval HeimlichVytlačiť
 

Dolný Kubín, 11. septembra 2017 – Počas uplynulého týždňa sa od štvrtka 5. septembra do nedele 10. septembra 2017 konali na rieke Orava 37. Majstrovstvá sveta v športovom muškárení - v love rýb udicou na umelú mušku. V kráľovskej rybárskej disciplíne sa na štart postavilo celkovo 178 pretekárov z viac ako tridsiatich krajín sveta. Okrem Dolného Kubína sa súťažilo aj v riekách miest Liptovský Mikuláš, Liptovský Hrádok, Svit a v obci Dedinky – Slovenský raj. 

Sme veľmi spokojní, ako dopadli preteky. Myslím si, že si všetci súťažiaci prišli na svoje, zažili veľa skvelých okamihov a spoznali množstvo nových ľudí. Víťazom ešte raz gratulujeme a želáme šťastný návrat domov. Všetkým partnerom a sponzorom ďakujeme za pomoc pri organizovaní podujatia a šírení dobrého mena našej krajiny,“ zhodnotil po pretekoch organizátor podujatia Mário Podmaník. 

Majstrom sveta v športovom muškárení sa stal Čech Antonin Pesek. Na druhom mieste skončil francúzsky reprezentant Gregoire Jularet a bronzové miesto obsadil jeho krajan Francúz Sebastien Delcor. V kategórii družstiev sa najlepším tímom na medzinárodnej súťaži v love rýb udicou na umelú muchu stalo Francúzsko. Druhé miesto obsadili rybári z Českej republiky a na treťom mieste skončili Španieli. 

Okrem majstrov sveta na záverečnom ceremoniáli v Liptovskom Mikuláši organizátori pretekov spolu s vedením mesta Dolný Kubín vyhodnotili aj najlepšieho rybára za Oravu. Počas trojhodinového kola sa Romanovi Heimlichovi podarilo uloviť 60 rýb. „Víťazom všetkých kategórií srdečne gratulujeme a želáme im ešte veľa kvalitných úlovkov. Veríme však, že všetkých rybárov náš región natoľko zaujal, že sa sem ešte vrátia,“ povedal primátor mesta Dolný Kubín Roman Matejov. 

Pre súťažiacich bola rieka Orava veľmi výnimočná, pretože sa tu počas celých pretekov chytilo najviac rýb spomedzi všetkých súťažných sektorov. Podľa Podmaníka bol súťažný úsek na Orave vyčerpávajúci. "Súťažné úseky boli dlhé a s ohľadom na šírku toku mali pretekári čo robiť, keď museli utekať s každou rybou na breh k rozhodcovi na meranie," podotkol.
Región Oravy zároveň ponúkol súťažiacim aj nádhernú scenériu, predovšetkým okolo Oravského Podzámku. 

Organizátorom podujatia bol Slovenský rybársky zväz (SRZ) - rada Žilina, spoluorganizátormi boli miestne organizácie SRZ Dolný Kubín, Liptovský Hrádok, Svit a Liptovský Mikuláš. Usporiadaním majstrovstiev sveta poverila Slovensko svetová organizácia športového rybolovu (C.I.P.S.) na svojom kongrese v apríli 2015 v Mexiku. Mesto Dolný Kubín dostalo od organizátorov ďakovnú medailu za skvelú spoluprácu pri organizovaní podujatia. 

ilustračná fotografia


 
 
ÚvodÚvodná stránka