Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Najlepšim športovcom mesta je vodnoslalomárka Stanovská, v kolektívoch boduje Mestský plavecký klub Dolný Kubín Vytlačiť
 

Dolný Kubín, 28. február 2018 – Dolnooravská metropola spoznala v utorok 27. februára 2018 najlepšieho športovca a športový kolektív mesta Dolný Kubín za rok 2017. Množstvo ocenených sa umiestnilo na popredných priečkach vo svojich športových disciplínach či už na Slovensku alebo vo svetových pretekoch, vybrať najlepšieho športovca nebolo preto ani tento rok jednoduché. Komisia školstva, kultúry, mládeže a športu pri Mestskom zastupiteľstve v Dolnom Kubíne sa rozhodla oceniť 22 športovcov a päticu športových klubov. 

Je pre mňa veľmi pozitívne a radostné vidieť, že práve v našom meste vyrastá množstvo talentovaných a úspešných športovcov, ktorí reprezentujú Dolný Kubín na Slovensku a vo svete. Myslím, že tieto športové príbehy môžu byť motiváciou aj pre ostatných športovcov. Všetkým oceneným chcem zo srdca pogratulovať a zaželať im veľa zdravia, trpezlivosti a úspechov pri zdolávaní svojich cieľov," povedal po vyhlásení výsledkov primátor mesta Roman Matejov.  

Najúspešnejším športovcom mesta Dolný Kubín sa za rok 2017 po druhýkrát stala vodnoslalomárka Soňa Stanovská z ŠKP Dolný Kubín. Vo svojom juniorskom veku ukazuje obrovský talent, keď sa stala stálou súčasťou slovenskej reprezentácie. Počas uplynulej sezóny sa jej podarilo získať prvé miesto vo Svetovom  pohári  juniorov, vybojovať zlato na Majstrovstvách Európy v kategórii  3xC1 a tešiť sa z najvyššej priečky aj na podujatí Oceania Open 2017 v Novom Zélande. Strieborné medaily si doniesla z Majstrovstiev sveta juniorov z Bratislavy v kategórii C1 a 3x C1, na bronzovej priečke sa umiestnila na domácich Majstrovstvách sveta juniorov v kategórii 3x K1. Do svoje zbierky pridala aj dve štvrté miesta z Majstrovstiev sveta juniorov v kategórii K1 a v tej istej kategórii z Majstrovstvá Európy juniorov. Momentálne je na sústredení v Austrálii, kde sa pripravuje na novú sezónu. Cenu z rúk primátora mesta Dolný Kubín Romana Matejova prevzala jej stará mama. 

Je mi veľkou cťou, že môžem opäť získať toto ocenenie. Chcem poďakovať rodine, kamarátom a taktiež Gymnáziu P.O. Hviezdoslava, kde študujem. Samozrejme, veľká vďaka patrí mestu Dolný Kubín a všetkým ľuďom, ktorí mi fandili po celú sezónu. Toto ocenenie si veľmi vážim,“ odznelo z videa, ktoré poslala Soňa Stanovská. 

V kategórii kolektívov bodoval v plávaní a triatlone Mestský plavecký klub Dolný Kubín, ktorému sa podarilo počas uplynulého roka získať 97 zlatých medailí, 88 strieborných, 86 bronzových a vybojovať 87 štvrtých miest na 48 pretekov v rámci Slovenskej plaveckej federácie a Slovenskej triatlonovej únie. Taktiež obsadili popredné miesta na rôznych majstrovstvách Slovenskej republiky. Oravský klub pod vedením Kataríny Mikulovej sa stal najúspešnejším klubom za rok 2017 v žiackych kategóriách, ktoré vyhlasuje Slovenská triatlonová únia.

Za dlhoročnú a obetavú prácu pre rozvoj športu v meste Dolný Kubín boli ocenení Ivan Sagal a Eduard Bugan. O kultúrny program sa postarali žiaci ZUŠ M. P. Bohúňa v Dolnom Kubíne. 

Najúspešnejší športovec a športový kolektív mesta Dolný Kubín za rok 2017

  • Najúspešnejší športovec mesta D.Kubín za r. 2017: Soňa Stanovská – vodné športy - ŠKP Dolný Kubín   
  • Úspešní športovci mesta D. Kubín za r. 2017:

Peter Tatarka – kulturistika  - FC Dynamik Dolný Kubín 
Ľubica Ďaďová - skialpinizmus – HK James Dolný Kubín 
Zuzana Dudášová – triatlon, skialpinizmus - HK JAMES Dolný Kubín 
Dominik Chovanec –vzpieranie – ŠK Elkop WLC Dolný Kubín
Michal Holub – triatlon – Triatlon team  Dolný Kubín
Michal Pokusa – vzpieranie  – ŠK Elkop WLC Dolný Kubín
Miroslav Janíček –vzpieranie – ŠK Elkop WLC Dolný Kubín
Nikola Ganobčíková – atletika -TJ Orava Dolný Kubín
Kristián Meško – kulturistika – FC Dynamik Dolný Kubín 

  • Úspešní športovci mesta D.Kubín za r. 2017 -  do 15.rokov:

Nina Hodoňová  - plávanie – Triatlon team D. Kubín
Simona Kereškényiová  - atletika -TJ Orava Dolný Kubín
Roman Benka –vzpieranie – ŠK Elkop WLC Dolný Kubín
Filip Lizák – triatlon – MPK Dolný Kubín     
Margaréta Moskáľová – triatlon – MPK Dolný Kubín     
Lea Juráková – atletika -TJ Orava Dolný Kubín

  • Úspešní  športovci mesta D. Kubín v kategórií  telesne postihnutí športovci:

Tutura Marek–stolný tenis – TJ Dolný Kubín- stolnotenisový oddiel

  • Najúspešnejší športový kolektív mesta Dolný Kubín za r.2017:

Mestský plavecký klub Dolný Kubín – plávanie, triatlon

  • Úspešné športové kolektívy mesta Dolný Kubín:

Kubinske bedmintonové šelmy Dolný Kubín – bedminton
Žatva 90 Dolný Kubín – florbal 
Vzpieračský oddiel  ELKOP WLC Dolný Kubín - vzpieranie
Mestský futbalový klub Dolný Kubín –futbal - družstvo dorastencov U19

  • Úspešní veteráni mesta Dolný Kubín:

Ing. Otepka Igor – MPK- Dolný Kubín
Jaroslav Lupák - atletika TJ Orava Dolný Kubín
Ing. Marettová Katarína - atletika TJ Orava Dolný Kubín
Peter  Janíček – vzpieranie – ŠK Elkop WLC Dolný Kubín
Ing. Grácik Eduard – HK James Dolný Kubín

  • Laureát za dlhoročnú a obetavú prácu pre rozvoj športu v meste Dolný Kubín: Ivan Sagal , Eduard Bugan

Fotoalbum

Najlepšim športovcom mesta


 
 
ÚvodÚvodná stránka