Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Najväčšia materská škôlka v meste sa dočká modernizácieVytlačiť
 

Dolný Kubín, 1. augusta 2017 – V najväčšej materskej škôlke v meste Dolný Kubín prebiehajú počas leta rekonštrukčné práce. Radnica na tento rok v rozpočte mesta vyčlenila pre Materskú školu Odbojárov takmer 29 000 eur.

Mesto si v aktuálnom roku naplánovalo tri investičné akcie v tejto materskej škole. Keďže počas letných mesiacov nie je škôlka tak vyťažená, hlavné práce prebiehajú v týchto mesiacoch,“ povedal Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Nakoľko interiér materskej školy potreboval nový náter, tak do vymaľovania veľkej časti interiéru škôlky išlo z rozpočtu mesta viac ako 3 000 eur.

Podľa slov Šventa sa samospráva rozhodla z dôvodu častých havarijných situácií, ktoré v materskej škole vznikali, investovať približne tritisíc eur na prebiehajúcu výmenu stupačiek a rozvodov studenej vody v prevádzkovej budove škôlky, kde sa nachádza aj školská jedáleň.

Súčasne v škôlke prebieha aj ďalšia etapa výmeny plastových okien za necelých        22 000 eur. „Aj týmto krokom chceme ušetriť peniaze na energiách, ktoré neskôr môžeme použiť na niečo iné,“ doplnil Švento.

Všetky tri investičné akcie v najväčšej materskej škôlke by mali byť hotové do konca prázdnin


 
 
ÚvodÚvodná stránka