Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Nové moderné detské ihrisko v centre Dolného KubínaVytlačiť
 

Dolný Kubín, 7. augusta 2017 – Obyvatelia na Matúškovej ulici v Dolnom Kubíne majú od minulého týždňa nové moderné detské ihrisko. Z rozpočtu mesta bola na túto rekonštrukciu vyčlenená celková suma 10 000 eur. Ihisko bude slúžiť deťom od 3 do 12 rokov.

Zámerom mesta Dolný Kubín bolo zrekonštruovať staré jestvujúce detské ihrisko na ulici Matúškovej. Predmetom rekonštrukcie bola výmena starých amortizovaných prvkov detského ihriska za nové a moderné certifikované detské prvky,“ vysvetlil Miroslav Kosmeľ, vedúci odboru dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.  

Samospráva pri realizácii projektu úzko spolupracovala s mestským výborom Staré mesto a zástupcami obyvateľov bytových domov na Matúškovej ulici. Najmä mladší obyvatelia mesta sa môžu tešiť na pieskovisko, kolotoč, hojdačku, detskú kombinovanú zostavu (lavička domček šmýkalka), gymcenter a počítadlo so stolíkmi. Detské ihrisko bude ešte doplnené o dve parkové lavičky a odpadkový kôš. Z prostriedkov mestského výboru Staré mesto bola zabezpečená tabuľa na maľovanie kriedami a informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom ihriska. 

Sme radi, že v našej časti mohlo vyrásť moderné detské ihrisko, na ktorom môžu deti našich obyvateľov tráviť svoj voľný čas. Veríme, že sa toto miesto stane atraktívne pre rodičov s malými deťmi,“ povedal predseda mestského výboru Staré mesto Jozef Šimek.

Návštevníci ihriska by mali dbať na dodržiavanie prevádzkového poriadku ihriska. Podľa slov Kosmeľa je napríklad zakázané používať hracie prvky ihriska  osobám starším ako 12 rokov a s hmotnosťou nad 70 kg, vodiť do areálu detského ihriska  psov, mačky a iné zvieratá. Konzumovať alkohol, jedlo a nápoje na herných prvkoch zariadenia. Taktiež, používať hracie zariadenia, ak sú poškodené a hrozí nebezpečenstvo úrazu a nosiť ostré, sklenené a rozbitné predmety do areálu ihriska.  

V tomto roku radnica plánuje obnoviť aj detské ihrisko na ulici Slovenského národného povstania a Fučíkovej ulici. Tam sa počíta s revitalizáciou detských ihrísk vrátane zakúpenia nových prvkov.

Nové moderné detské ihrisko v centre Dolného Kubína

Nové moderné detské ihrisko v centre Dolného Kubína


 
 
ÚvodÚvodná stránka