Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Nové okná pribudnú v Materskej škole Na SihotiVytlačiť
 

Dolný Kubín, 15. mája 2018 – V dolnokubínskej materskej škole Na Sihoti prebieha v týchto dňoch výmena starých okien a dverí za moderné plastové. Radnica na práce, ktoré by mali byť  hotové do konca tohto týždňa, vyčlenila viac ako 40-tisíc eur.
 
Mesto Dolný Kubín aj tento rok pokračuje v obnove škôl. Našou snahou je vymeniť okná na všetkých materských školách,“ povedal Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade Dolný Kubín.
 
Okrem výmeny okien chce samospráva rekonštruovať vstupné chodníky do školy. „Dôvodom je zlý technický stav chodníkov, keďže je ich povrch nerovný, čo spôsobujú korene stromov či popraskaný asfalt. Opravu realizujeme aj preto, že reálne hrozí nebezpečie úrazu u obyvateľov a detí,“ vysvetlil Švento.
 
Podľa Šventa materská škola nemá vlastnú jedáleň a preto sú nutné pri triedach výdajné kuchyne, kde sa jedlo pripravuje na výdaj. V rámci rekonštrukcie sa okrem stavebných prác a vymaľovania vymení aj nábytok. „Momentálne prebieha verejné obstarávanie na zhotoviteľa. Predpokladáme, že do konca júna by mohli byť práce dokončené,“ doplnil. 
 
Minulý rok sa mestu podarilo v škole opraviť dve kuchynky v hodnote 6-tisíc eur, 700 eur stál nábytok a 3 300 eur dve umývačky riadu s inštaláciou. Celková investícia v materskej škole je okolo 55-tisíc eur. 

Nové okná pribudnú v Materskej škole Na Sihoti

Nové okná pribudnú v Materskej škole Na Sihoti

Nové okná pribudnú v Materskej škole Na Sihoti


 
 
ÚvodÚvodná stránka