Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Ocenili dolnokubínskych učiteľov za ich obetavú a celoživotnú prácuVytlačiť
 

Dolný Kubín, 5. apríla 2018 – Za celoživotnú obetavú prácu v oblasti školstva a tiež mimoriadne výsledky žiakov ocenila v stredu 4. apríla 2018 Dolnokubínska radnica dvadsiatku pedagógov. Pri príležitosti dňa učiteľov si v Obradnej sále Mestského úradu prevzali ďakovný list z rúk primátora mesta. 

Chcel by som sa všetkým pedagógom úprimne poďakovať za ich obetavú prácu a za to, že si vybrali práve toto povolanie. Taktiež im patrí vďaka za to, že naše deti vzdelávajú a vychovávajú, pretože sú pre nich mostom, po ktorom ich pozývajú kráčať, aby raz z nich vyrástli múdri a odvážni ľudia,“ povedal Roman Matejov, primátor mesta Dolný Kubín.  

Každoročne mesto Dolný Kubín oceňuje približne 20 pedagógov pôsobiacich na území mesta, ktorých samospráve navrhujú jednotlivé riaditeľstvá škôl alebo odbor školstva. Tento rok boli medzi ocenenými učitelia materských, základných a stredných škôl, vychovávateľky školského klubu detí, majstri odborného výcviku, riaditeľka, ale i pedagógovia, ktorí tomuto povolaniu obetovali od 35 do 40 rokov svojho života.  

Ako podotkol v príhovore k oceneným primátor mesta, dnešný učiteľ siaha až na dno svojich profesionálnych aj ľudských hodnôt, aby ukázal správnu cestu vzdelávania tým, ktorí mu boli zverení – teda žiakom. Vyučujúci sa stále musia vzdelávať a hľadať riešenia, ako deťom urobiť vyučovanie zaujímavejšie. Medzi takýchto patria v kategórii celoživotná práca v oblasti výchovy a vzdelávania sestry Danka a Mária Sabaková, Anna Mičková, Jolana Barťáková, Anna Datková z Materskej školy na Obrancov mieru, Erika Zvadová zo Základnej školy Martina Kukučína, Magdaléna Hečková zo Základnej školy Petra Škrabáka, Zlata Jurčiaková zo Základnej školy Janka Matúšku, Milan Čaučik a Milan Lisík zo Strednej odbornej školy polytechnickej Kňažia, Milan Vrabec zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb a Alenka Buganová, ktorá pôsobí v Materskej škole na Námestí slobody ako riaditeľka. 

V kategórii Pedagóg s dosiahnutými úspechmi v oblasti výchovy a vzdelávania boli ocenení pedagógovia Jana Púplavová z Materskej školy Chočská, Dana Štelbacká z Materskej školy Odbojárov, Jana Forgáčová a Veronika Sekerášová z Materskej školy Na Sihoti, Patrícia Zrnčíková zo Základnej školy Janka Matúšku, Mária Studeničová zo Základnej škole Petra Škrabáka, Lukáš Fatin zo Základnej školy s materskou školou v Kňažej, Rastislav Michalica zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb Dolný Kubín, Jana Lastičová z Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne a Vladimír Kačiak zo Základnej umeleckej školy Petra Michala Bohúňa

Všetkým pedagógom do ďalších rokov želám veľa zdravia, entuziazmu, chuti a energie do práce,“ doplnil  Matejov.

Počas oceňovania s kultúrnym programom vystúpili deti zo Základnej umeleckej školy Ivana Ballu.

Fotoalbum

Ocenili dolnokubínskych učiteľov za ich obetavú a celoživotnú prácu


 
 
ÚvodÚvodná stránka