Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Orálna vakcinácia líšok proti besnote - jarná kampaň 2018Vytlačiť
 

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky /ďalej len ŠVPS SK' organizuje tridsiatu siedmu sezónnu kampaň orálnej vakcinácie voľne žijúcich líšok proti besnote spôsobom, ktorý zodpovedá kritériám WHO. Program stanovuje cieľ opätovne dosiahnuť štatút Slovenskej republiky ako krajiny bez výskytu besnoty a tým minimalizovať výdavky štátneho rozpočtu, ktoré sú vynakladané na prevenciu a tlmenie besnoty v rezorte pôdohospodárstva a zdravotníctva.
Jarná kampaň 2018 orálnej vakcinácie proti besnote bude spolufinancovaná Európskou úniou na základe Rozhodnutia o finančnom príspevku (grante), schvaľujúcimi národnými programami a pridruženým financovaním do výšky 75% nákladov na laboratórne testy, nákup a distribúciu očkovacej látky a jednorazovú platbu za voľne žijúce zviera, z ktorého sa odobrala vzorka.
Jarná kampaň 2018 orálnej vakcinácie voľne žijúcich líšok proti besnote bude na území regiónu Orava vykonaná leteckým spôsobom.
Organizátorom programuje Štátna veterinárna a potravinová správa SR v spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Slovenským poľovníckym zväzom a jeho územnými organizáciami, Ministerstvom zdravotníctva SR a orgánmi miestnej samosprávy SR.
Termín jarej kampane orálnej vakcinácie líšok proti besnote 2018 je stanovený na 9. - 22. apríl 2018. V regióne Orava, t. j. v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo, bude začiatok pokladania vakcíny stanovený v termíne 9. - 22. apríl 2018 (posun je možný podľa vývoja počasia).

Celý list od Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Dolnom Kubíne si prečítajte TU. Dozviete sa tam  o vakcinačnej návnade, manipulácii s ňou, bezpečnostných opatreniach a kontrole účinnosti orálnej vakcinácie.

Orálna vakcinácia líšok proti besnote-jarná kampaň 2018

Súbor na stiahnutie vakcinacia.pdf vakcinacia.pdf (43.5 kB)

 
 
ÚvodÚvodná stránka