Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Pomôžte opäť vyhrať nové detské ihrisko v Dolnom KubíneVytlačiť
 

Dolný Kubín, 10. januára 2018 -  Dolnokubínska radnica sa tento rok opäť zapojila do úspešného projektu Lidl ihrisko Žihadielko, kde môže vyhrať nové detské ihrisko. Stačí, ak budú obyvatelia Dolného Kubína hlasovať od 15. januára do 28. februára 2018 na internetovej stránke www.zihadielko.sk 

Ak by mesto Dolný Kubín uspelo v súťaži, nové ihrisko by vyrástlo v mestskej časti Bysterec.   

Hlasovanie začína v pondelok 15. januára od 9:00 hodiny a skončí 28. februára o 23:59:59 hodine. Naše mesto je priradené do piatej kategórie -  víťazi 2016 a 2017. Preto by sme chceli vyzvať obyvateľov mesta, školy, škôlky, detské centrá a všetky inštitúcie v meste, aby podporili náš projekt,“ povedala Beáta Valeková, projektová manažérka na Mestskom úrade Dolný Kubín.

Široká verejnosť môže hlasovať prostredníctvom vyššie uvedenej webovej stránky. Každý hlasujúci môže v čase konania hlasovania odovzdať maximálne dva hlasy v jeden kalendárny deň a to kombináciou dvoch spôsobov. Jeden hlas odovzdá hlasujúci tak, že podľa inštrukcií uvedených na webovej stránke si vyberie jedno mesto z hlasovacej mapy, ktorému chce svoj hlas odovzdať, klikne na políčko „HLASUJ“. Druhý hlas môže získať a odovzdať prostredníctvom zapojenia sa do online hry „Uletená Maja“, v ktorej je úlohou hráča preletieť s včielkou Majou určenú minimálnu vzdialenosť. Ak hlasujúci preletí stanovenú minimálnu vzdialenosť, získa možnosť hlasovať. Hlas odovzdá kliknutím na políčko „HLASUJ“ po úspešnom odohraní hry a pripočítaný bude mestu, ktorému hlasujúci odovzdal hlas pri jeho predchádzajúcom hlasovaní. 

Do projektu sa mohli zapojiť všetky mestá, mestské časti a obce, kde sa nachádza predajňa potravín Lidl. Tento rok mohlo bojovať o Lidl ihrisko Žihadielko 104 miest v piatich kategóriách, ktoré boli rozdelené podľa počtu obyvateľov, tak, aby mal každý rovnakú šancu. Do projektu sa nakoniec zapojilo 74 miest. Každá kategória získa vždy dve ihriská. Minulý rok sa cez projekt podarilo spoločnosti Lidl postaviť ďalších 10 ihrísk Žihadielok v 10-tich mestách. Na Slovensku tak od roku 2016 pribudlo 20 Žihadielok v celkovej hodnote  1 740 000 eur.

Novinkou tohtoročnej súťaže je, že sa mohli do súťaže prihlásiť aj mestá, ktoré Žihadielko získali v rokoch 2016 alebo 2017. Organizátori súťaže pre nich vytvorili jednu samostatnú kategóriu,“ vysvetlila Valeková.

Do projektu boli zaradené len tie mestá, ktoré v termíne do 31. decembra 2017 potvrdili, že disponujú vhodným pozemkom pre realizáciu detského ihriska. Ak by mesto vyhralo súťaž, tak by realizácia stavby ihriska začala v priebehu mája až júna tohto roka.  Po odovzdaní prejde ihrisko Žihadielko do majetku a správy mesta. Uskutočnenie slávnostného otvorenia s celodenným programom pre rodiny sa predpokladá na jún až júl 2018.

V roku 2016 sa mestu Dolný Kubín podarilo zvíťaziť hlavne vďaka hlasom všetkých občanov mesta, keď projekt získal 198 419 hlasov, čo bolo druhý najväčší počet hlasov. Správa a fotogaléria zo slávnostného otvorenia ihriska v roku 2016 je k dispozícii na internetovej stránke: zihadielko.lidl.sk/ihrisko/dolny-kubin

Pomôžte opäť vyhrať nové detské ihrisko v Dolnom Kubíne

Pomôžte opäť vyhrať nové detské ihrisko v Dolnom Kubíne


 
 
ÚvodÚvodná stránka