Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Primátor mesta ocenil uznávaných pedagógovVytlačiť
 

Dolný Kubín, 11. júl 2017 – Pri príležitosti konania 16. ročníka Medzinárodných majstrovských interpretačných kurzoch Schola Arvenzis v Dolnom Kubíne si v pondelok 10. júla z rúk primátora mesta Dolný Kubín Romana Matejova prevzali ocenenie uznávaní pedagógovia Viktor Derevianko a Jozef Kopelman.

Mesto Dolný Kubín už niekoľko rokov dáva príležitosť mladým a nadaným umelcom v oblasti hudby. Aj vďaka festivalu a súťaži Talenty pre Európu a letným tvorivým dielňam Schola Arvenzis je mesto tou správnou pôdou pre talentovanú mládež,“ povedal na odovzdávaní ocenení primátor mesta Dolný Kubín Roman Matejov.   

Viktor Derevianko dostal ďakovný list za dlhoročnú umeleckú prácu na Medzinárodných majstrovských interpretačných kurzoch Schola Arvenzis a výrazný prínos v pedagogickom rozvoji hudobného školstva v meste Dolný Kubín. Cenu primátora mesta Dolný Kubín si z radnice odniesol aj Jozef Kopelman za dlhoročnú umeleckú prácu na Medzinárodnej súťaži v hre na sláčikových nástrojoch Talenty pre Európu, Medzinárodných majstrovských interpretačných kurzoch Schola Arvenzis, tvorivých dielňach a metodických dňoch a významný prínos v pedagogickom rozvoji hudobného školstva i kultúrneho života v meste.

Matejov vo svojom príhovore okrem iného vyzdvihol prácu pedagógov: „Chcel by som sa Vám všetkým poďakovať za prácu, ktorú robíte a za to, že svoje pedagogické a umelecké majstrovstvo odovzdávate ďalším generáciám.“ 

Medzinárodné majstrovské kurzy Schola Arvenzis sú rozsahom a aj počtom účastníkov najväčšie a dobou trvania najstaršie majstrovské interpretačné kurzy organizované na Slovensku. Dávajú možnosť štúdia slovenským a zahraničným študentom stredných a vysokých škôl u renomovaných pedagógov v hre na sláčikových nástrojoch, klavíri, v opernom speve a komornej hre. Pod ich odborným vedením počas deviatich dní môžu svoje umenie rozvíjať na otvorených hodinách a prezentovať sa na koncertoch. Jedným zo špecifík podujatia sú každodenné podvečerné OPEN koncerty, na ktorých mladí umelci prezentujú svoju prácu a získavajú ďalšie skúsenosti z pódiového vystupovania. Veľkú obľubu a popularitu si získal Koncert pedagógov. 

Fotoalbum

Primátor mesta ocenil uznávaných pedagógov


 
 
ÚvodÚvodná stránka