Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Spoločný projekt s Powiatom LimanowskýmVytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín ešte v marci tohto roku podpísalo dohodu o spolupráci na realizáciu cezhraničného projektu: Digitálne dedičstvo Powiatu Limanowského a Dolného Kubína, ktorý je financovaný zo zdrojov Európskej únie z programu INTEREG V-A Poľsko – Slovensko 2014-2020. Cieľom projektu je propagácia oboch regiónov na Slovenskej a Poľskej strane. Preto jednou z aktivít projektu je spracovanie mobilnej aplikácie, ktorej súčasťou budú takzvané questy. 

Questy sú úlohy, ktoré hráč alebo skupina hráčov plní za účelom získania odmeny. V tomto prípade to predstavuje vytýčenie trasy po zaujímavostiach nášho mesta pomocou informácií uvedených vo veršovaných pokynoch, ktoré obsahujú hádanky. Každý quest vedie k miestu, kde je ukrytý poklad. Nájdený poklad potvrdzuje prechod celého questu a správne vyriešenie hádanky. V našom meste boli vytvorené dva questy: literárny a historický. Literárny sa zameriava na literárnych dejateľov pôsobiacich v našom meste a historický ide po trase významných a dôležitých budov v Dolnom Kubíne. 

Questy pre naše mesto tvorili študenti z Obchodnej Akadémie: Matúš Janidžár, Janka Svitková, Zuzana Kušnieriková a Martina Sroková, zapojili sa aj študenti Gymnázia P.O. Hviezdoslava: Iveta Kľúčiková a Martin Maretta. Odborný dohľad im robili Ľubica Chmelíková, Dagmar Kubištová a Ján Bencúr.

Ďalšou aktivitou bolo rozmiestnenie 15-tich zariadení tzv.  beacomov k tesnej blízkosti zaujímavostí v meste Dolný Kubín. Beacomi vysielajú signál, ktorý je prepojený s mobilnou aplikáciou. V prípade, že sa turista priblíži ku konkrétnej zaujímavosti nášho  mesta a bude mať spustenú mobilnú aplikáciu, dozvie sa, o akú zaujímavosť ide a bude si môcť prečítať aj stručný popis. Obidve aktivity sú zrkadlovo realizované aj na strane poľského partnera. Preto  bude aplikácia fungovať ako dvojjazyčná. Mobilná aplikácia má byť v testovacej verzii dostupná začiatkom roka 2018.

Stiahnite si subor QUEST literárny

interreg.png

foto.jpg

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka