Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Upozornenie o začatí stavebných prác na projekte Cyklotrasy po nábreží Oravy v Dolnom KubíneVytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín upozorňuje občanov mesta a návštevníkov, že v pondelok 3. septembra 2018 boli fyzicky zahájené práce na projekte Cyklotrasy po nábreží Oravy v Dolnom Kubíne. Stavebné práce bude realizovať firma MBM Group, a.s., Hviezdoslavovo námestie 213,  029 01 Námestovo s termínom ukončenia prác do 31. októbra 2018.  Cieľom projektu je výstavba novej cyklistickej komunikácie v dĺžke 1 541 m po pravej strane toku rieky Orava v úseku od Železničnej zastávky Veľký Bysterec až po cestný most na ulici Zochová. Vzhľadom na charakter stavebných prác na líniovej stavbe sa realizácia rozdelila na 4 úseky, aby sa neblokovali miestne komunikácie. Stavenisko a výjazdy  stavebnej techniky sa predpokladajú „postupne“  a to v časti lokality pri lavici do časti Gäceľ,  pri zimnom štadióne, pri lavici ponad rieku Orava, t. j. pri MŠ Na Sihoti a pri kolonádovom moste.  

Zároveň sa odbor výstavby a životného prostredia obracia so žiadosťou na občanov parkujúcich na priľahlých parkovacích plochách o trpezlivosť a akceptovanie stavebného ruchu  počas pohybu stavebnej techniky s ohľadom na  bezpečnosť a ochranu vlastného majetku.

Taktiež oznamujeme občanom mesta, aby sa s prípadnými otázkami o priebehu a rozsahu prác obrátili na odbor výstavby a životného prostredia na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka