Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Zmena režimu parkovania pri Slovenskej pošte – ľavé parkovisko so živičným povrchom Vytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín na základe analýzy stavu dopravy v meste a príslušných uznesení Mestského zastupiteľstva pristúpilo s platnosťou od 01.06.2016 k regulácii statickej dopravy v centre mesta. Stanovenými cieľmi regulácie bolo zvýšenie obrátkovosti existujúcich parkovacích miest, vytlačenie dlhodobo parkujúcich motorových vozidiel z centra mesta a v neposlednom rade zlepšenie dopravnej situácie. 

Na základe požiadaviek občanov mesta, prevádzkovateľ parkovacieho systému, Mesto Dolný Kubín, rozhodol o skúšobnom vyčlenení parkoviska pri Slovenskej pošte (ľavé parkovisko so živičným povrchom) zo systému spoplatneného parkovania pre občanov, ktorí krátkodobo (do 30 min.) navštívia Slovenskú poštu z dôvodu prevzatia poštových a iných zásielok, títo  mohli predmetné parkovisko bezplatne využívať. Parkovisko sa neustále monitorovalo, no v súčasnej dobe už neplní zámer, na aký bolo v bezplatnom režime spustené. Dlhodobo na ňom parkujú motorové vozidlá občanov, ktorí majú svoje prevádzky buď v budove Slovenskej pošty alebo v okolitých budovách, pričom klienti pošty tu nemajú možnosť parkovania.

Na riadnom zasadnutí Komisie výstavby, dopravy a životného prostredia, ktoré sa konalo dňa 6.9.2017 bola táto problematika prerokovaná, komisia odporučila opätovne zaradiť predmetné parkovisko do systému spoplatneného parkovania. 

Z vyššie uvedených dôvodov a na základe odporúčania odbornej komisie bude prevádzkovateľom parkovacieho systému začlenené parkovisko pri Slovenskej pošte (ľavé parkovisko so živičným povrchom o počte 17 parkovacích miest ) do režimu spoplatneného parkovania od 1.11.2017.

Odbor dopravy, miestneho hospodárstva a cestovného ruchu


 
 
ÚvodÚvodná stránka