Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Zobraz všetky oznamy

Na Hviezdoslavovom Kubíne sa stretne 300 účastníkovVytlačiť
 

Dolný Kubín, 20. jún 2018 - Divadelná sála Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne otvorila svoje brány pre účastníkov 64. ročníka Hviezdoslavovho Kubína, celoslovenskej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých, ktorá sa od 20.- 23. júna 2018 koná v Dolnom Kubíne. Počas štyroch dní mesto navštívi približne 300 účastníkov z celého Slovenska.

Každoročne sa vďaka Hviezdoslavovmu Kubínu zachováva tradícia umeleckého prednesu na Slovensku. Aktuálny 64. ročník je bohatý na úroveň divadelných kolektívov, recitátorov a najmä na recitačné kolektívy detí, mládeže a dospelých,“ povedala Jana Greššová, riaditeľka Mestského Kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Podľa jej slov, si tento rok do celoštátnej postupovej súťaže vybojovali postup víťazi 13 krajských prehliadok v piatich kategóriách, ktoré sa prezentujú na tejto súťaži. V dolnooravskej metropole  sa tak predstaví viac ako 80 recitátorov rôznych vekových kategórií. Celoslovenskému podujatiu predchádzalo niekoľko stupňov súťažných kôl – triedne, školské, obvodné, okresné, regionálne, krajské. Detské kategórie sa prezentujú nesúťažne, mládež a dospelí súťažne.  Súčasťou Hviezdoslavovho Kubína je aj súťaž recitačných kolektívov a divadiel poézie v dvoch vekových kategóriách – deti do 15 rokov a mládež nad 15 rokov spolu s dospelými. 

Okrem hlavného programu bude súčasťou podujatia aj sprievodný program. Napríklad pôjde o besedy so spisovateľmi, výstavy v Mestskom kultúrnom stredisku a vo Florinovom dome v Dolnom Kubíne, hudobné večery, diskusie s tvorcami a interpretmi, knižný bazár či vystúpenia oravských recitátorov seniorov. „Tento rok sme pre účastníkov Hviezdoslavovho Kubína pripravili tvorivú dielňu Náš Hviezdoslav, ktorej cieľom je predstaviť P. O. Hviezdoslava ako živého básnika zaujímavého pre umelecký prednes. Záujemcovia si tak budú môcť vyskúšať prednes poézie nášho osobitého básnika a obohatiť tak svoj osobnostný a recitátorský výraz. Taktiež spoznávať hlbšie literárnu históriu a slovenskú poéziu cez básnikovu tvorbu,“ vysvetlila Andrea Barienčíková, manažérka kultúry Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.   

Podľa slov Barienčíkovej si organizátori pripravili pre priaznivcov prednesu možnosť sledovať celé podujatie prostredníctvom živého internetového vysielania cez sociálnu sieť Facebook Hviezdoslavov Kubín. 

Celý program vrcholí sobotným Poetickým popoludním − slávnostné vyhlásenie výsledkov a vystúpenie víťazov 64. Hviezdoslavovho Kubína – a je prístupný širokej verejnosti počas všetkých dní svojho trvania. „Pre naše mesto je to veľké vyznamenanie a pocta, že môžeme každoročne hostiť takéto výnimočné a dlhotrvajúce podujatie celoslovenského významu, ktoré má neodmysliteľné miesto v rodisku slovenského básnika a spisovateľa P. O. Hviezdoslava. Preto verím, že všetci účastníci sa počas pobytu v meste budú cítiť ako doma a že počas voľna objavia krásy mesta a Oravy,“ povedal viceprimátor mesta Dolný Kubín Jozef Šimek.  

Organizátorom podujatia je Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne a Národné osvetové centrum v Bratislave. Prvé celoslovenské finále recitačnej súťaže sa konalo 14. mája 1954. Medzi víťazmi by sme našli mnoho zvučných mien, ktoré poznáme z televízie, rozhlasu či z iných oblastí kultúry, napríklad populárny herec Oldo Hlaváček, herec a glosátor Milan Lasica, režiséri Karol Strážnický a Roman Polák, moderátorka Soňa Müllerová a ďalší. 

Na Hviezdoslavovom Kubíne sa stretne 300 účastníkov

Na Hviezdoslavovom Kubíne sa stretne 300 účastníkov

Na Hviezdoslavovom Kubíne sa stretne 300 účastníkov

 


 
 

Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaruVytlačiť
 

Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaruOkresné riaditeľstvo Hasičského a záchranný zboru  v Dolnom Kubíne v súlade  s § 4 písm. b) a s § 21 písm. a) v nadväznosti na § 21 písm. o) zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov...

 

Čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Vyhlasenie_CZNVP_jun_2018_obce.pdf Vyhlasenie_CZNVP_jun_2018_obce.pdf (490.5 kB)

 
 

Vyhodnotenie súťaže Do práce na bicykli 2018 v rámci mesta Dolný Kubín Vytlačiť
 

Do štvrtého ročníka celonárodnej súťaže „Do práce na bicykli 2018" sa v rámci mesta Dolný Kubín zapojilo celkom 165 zamestnancov zo 44 tímov. Predstavuje to výrazný nárast oproti minulému roku, kedy na bicykli do zamestnania dochádzalo 113 jednotlivcov z 30 tímov.  
Účastníci súťaže počas mesiaca máj najazdili celkovo 19 935 km, čo predstavuje oproti predchádzajúcemu roku (11 335 km) nárast takmer 50 %. 
Dosiahnuté výsledky radia naše mesto v rámci Slovenska na siedme miesto spomedzi 81 samospráv, ktoré sa do tohoročnej súťaže prihlásili. Organizátori pri vyhodnocovaní zohľadnili štyri faktory: celkový počet súťažiacich a tri ukazovatele prepočítané na počet obyvateľov mesta, t.j. počet najazdených kilometrov, počet jázd a počet súťažiacich. Zvíťazilo mesto Martin pred Galantou, Liptovským Mikulášom, Trenčínom, Lipanmi, Kolárovom a naším mestom.
Na výbornom výsledku v rámci Slovenska sa rozhodujúcim spôsobom podieľal jeden zamestnávateľ, spoločnosť Miba Sinter Slovakia s.r.o., z ktorého sa súťaže zúčastnilo 141 zamestnancov v 37 tímoch. Z celkového počtu 19 935 km najazdili zamestnanci tejto spoločnosti 17 578 km, t.j. viac ako 88 % vzdialenosti. 
Napriek marketingovej podpore akcie i osobnému osloveniu konateľov firiem a riaditeľov inštitúcií sa nepodarilo podobným spôsobom aktivizovať zamestnancov ďalších firiem a inštitúcií.  
Všetci najlepší jednotlivci i tímy sú zamestnancami firmy Miba Sinter Slovakia s.r.o. Najväčšiu vzdialenosť pri dochádzke do zamestnania najazdil Michal Vojčík z tímu Medulienka 1 (1 031 km) pred Jozefom Urbanom z tímu Miba DK 3 (957 km) a Filipom Kuhajdom z Kettenrad Brezovec 2 (685 km). Medzi tímami boli najúspešnejší Medulienka 1 (1 410 km) pred MIBA DK 3 (1 348 km) a Korytnačkami (1 145 km). 

Vladimír Adamec, koordinátor za mesto Dolný Kubín 

Vyhodnotenie súťaže Do práce na bicykli 2018 v rámci mesta Dolný Kubín
 


 
 

Majstrovstvá Slovenska v plávaníVytlačiť
 

Počas uplynulého mesiaca pre plavcov vyvrcholila náročná letná plavecká sezóna. Plavci z MPK Dolný Kubín až trikrát absolvovali Majstrovstvá SR v plávaní. Posledný májový víkend počas M SR juniorov vo vode žilinského päťdesiatmetrového bazéna sedemčlenný tím  dolnokubínčanov z MPK Dolný Kubín v zložení: K.Dulíková, K.Foltínová, Z.Katreniaková, M.Mesároš, M.Mesárošová, K.Moskáľová, L.Sučáková zabojovalo o čo najlepšie výsledky v 31 individuálnych a 3 štafetových disciplínach. Až 30 - krát sa im podarilo prekonať doterajšie osobné rekordy, čo svedčí o ich svedomitej príprave počas sezóny. Najúspešnejšou juniorkou z MPK Dolný Kubín bola Kristína Moskáľová, ktorá sa svojimi výkonmi 4 – krát prebojovala medzi desiatku najlepších. Obsadila jedno šieste, dve ôsme a jedno deviate miesto. V celkovom percentuálnom progrese dolnokubínsky MPK Dolný Kubín obsadil skvelé 4. miesto.
O dva týždne neskôr na M SR starších žiakov v košickom dlhom bazéne si s veľmi silnou konkurenciou 280 plavcov zo 50 klubov z celého Slovenska zmeral sily jediný zástupca MPK Dolný Kubín, Filip Lizák. Ciele na týchto pretekoch boli vysoké, no nepríjemné zranenie z predošlých pretekov v triatlone do istej miery nepriaznivo ovplyvnilo Filipov výkon. Napriek tomu bojoval zo všetkých síl a každý zo svojich desiatich štartov premenil na nový osobný rekord so skvelým bodovým hodnotením, ktoré ho posúva k dosiahnutiu nastaveného cieľa, čím je zaradenie do zoznamu ÚTM (Útvar talentovanej mládeže). K splneniu tohto cieľa chýba už len veľmi malý krôčik a pri úsilí, ktoré Filip vkladá do každých pretekov je priam na dosah. Dolnokubínčan, ktorý s v žiadnom športe nestratí sa svojimi výkonmi 6 – krát prebojoval do desiatky najlepších. Obsadil dve piate, dve siedme a dve deviate miesta. Výkony nášho jediného plavca na týchto pretekoch vyniesli MPK Dolný Kubín na 6.miesto v celkovom progrese klubov. 
Sériu majstrovských pretekov počas minulého víkendu 15.-17. júna 2018 na M SR mladších žiakov v bratislavskom bazéne ukončili tri plavkyne z MPK Dolný Kubín. V konkurencii takmer troch stoviek plavcov zo 48 slovenských plaveckých klubov sa dievčatám darilo veľmi dobre. Z absolvovaných dvadsiatich siedmich individuálnych štartov sa až 16 – krát prebojovali medzi desiatku najlepších. Najúspešnejšou dolnokubínčankou bola Margaréta Moskáľová, ktorá na znakovej dvojstovke vyplávala bronzovú medailu. Dvakrát jej tesne unikla medailová pozícia, jedenkrát sa umiestnila na piatom, siedmom, ôsmom a deviatom mieste. O niečo menej sa darilo Laure Pieckovej, ktorej ku dosiahnutiu  bronzovej pozície na kraulovej stovke chýbali iba tri stotiny. Laura obsadila ešte dve piate, dve šieste a jedno siedme miesto. Najmladšou plavkyňou z kubínskeho tria bola Linda Urbanová. Svojimi výkonmi sa preplávala jedenkrát na siedme, ôsme a desiate miesto. 
Začiatkom júna Linda reprezentovala dolnokubínsky MPK Dolný Kubín aj na 2. kole série plaveckých pretekov Slovenského pohára žiakov v Žiline, kde v prsiarskej dvojstovje vyplávala striebornú medailu.
Neustále rastúce výkony a následné výsledky našich plavcov svedčia o zodpovednej a dobre naplánovanej príprave. Veríme, že po zaslúženom oddychu nastúpia do jesennej plaveckej sezóny s novou dávkou síl, a chuťou dosahovať nové ciele.
Čo dodať na záver? Určite poďakovanie plavcom za to, že to všetko skvele zvládli, rodičom za podporu a pomoc, pretože bez nich by to nešlo a v neposlednom rade trénerom a funkcionárom plaveckého klubu MPK Dolný Kubín za nespočetné hodiny práce s mládežou na ich ceste za lepšími výkonmi.

Jarka Komorová

Majstrovstvá Slovenska v plávaníMajstrovstvá Slovenska v plávaní


 
 

Barbora Bajčiová majsterkou Európy v športovom pretláčaní rukou Vytlačiť
 

Žiačka tunajšej Obchodnej akadémie Barbora Bajčiová si rozšírila už tak bohatú zbierku ocenení. Na 28. majstrovstvách Európy v armwrestlingu, ktoré sa konali v dňoch 25. mája až 3. júna v bulharskej Sofii, získala v kategórii junioriek nad 70 kg prvenstvo v súťaži ľavou i pravou rukou. Okrem dvoch zlatých medailí a obhajoby minuloročného prvenstva si vybojovala miestenku na októbrové majstrovstvá sveta v tureckej Antalyi. 

Barbora Bajčiová majsterkou Európy v športovom pretláčaní rukou

Logo mestskej televízie


 
 

Vzpieračka Frederika Stuchlá vicemajsterskou SlovenskaVytlačiť
 

2. júna sa v Družstevnej pri Hornáde naši mladí vzpierači predstavili na majstrovstvách Slovenska.  Najlepšie sa darilo Frederike Stuchlej, ktorá v kategórii starších žiačok do 48 kilogramov získala výkonom 83 kg v dvojboji striebornú medailu a stala sa vicemajsterskou Slovenska.
Vzpierači sa najbližšie predvedú v sobotu 23. júna v druhom kole druhej ligy mužov na domácej pôde. Okrem toho bude Peter Janíček 16. - 23. júna štartovať na Majstrovstvách Európy kategórie Masters v Budapešti.

Vzpieračka Frederika Stuchlá vicemajsterskou Slovenska

Logo mestskej televízie


 
 

Celé Slovensko číta deťomVytlačiť
 

Oravská knižnica Antona Habovštiaka sa od stredy 6. júna do piatka 8. júna zapojila do projektu pod názvom Celé Slovensko číta deťom. Priamo na detskom oddelení osobnosti nášho mesta čítali zo svojich obľúbených detských kníh. Celoslovenský projekt Celé Slovensko číta deťom je zameraný na rodinu a jeho cieľom je podpora emocionálneho, psychického a morálneho zdravia detí a mládeže. Nesie sa v znamení hesla: „Poď, budem ti čítať!“, pričom akcentuje myšlienku „Čítajme deťom 20 minút každý deň!“. Patronát nad podujatím prevzal prezident SR Andrej Kiska.

Celé Slovensko číta deťom

Logo mestskej televízie


 
 

Slovenský pohár silných mužovVytlačiť
 

V Dolnom Kubíne mala v sobotu 9. júna premiéru Strongman liga, uskutočnilo sa tu 3. kolo Slovenského pohára silných mužov. Na silákov čakalo päť náročných testov sily. Na úvod sa zahriali kombináciou prenášania dvoch 80 kilogramových vriec, potom museli zvládnuť zdvihnutie 115 kilogramovej nápravy, mŕtvy ťah s osobným automobilom, prenášanie 300 kilogramovej drevenej ohrady a prenášanie jarma na chrbte. Vo všetkých disciplínach zvíťazil Ľubomír Griglák, druhé miesto obsadil Zsolt Zlatner a tretie Denis Hanák.

Slovenský pohár silných mužov

Logo mestskej televízie


 
 

Florbalový turnaj o pohár mesta Dolný KubínVytlačiť
 

Päť tímov sa v piatok 8. júna zúčastnilo na florbalovom turnaji O pohár mesta Dolný Kubín. O víťazstvo súperili reprezentanti ZŠ Martina Kukučína, ZŠ Janka Matúšku, Gymnázia P. O. Hviezdoslava, ZŠ Lendak a Mestského hokejového klubu Dolný Kubín. Najlepšie sa darilo ZŠ Janka Matúšku, za ňou sa na druhom mieste umiestnil MHK Dolný Kubín a tretiu priečku obsadili hráči z Gymnázia P. O. Hviezdoslava. 

Florbalový turnaj o pohár mesta Dolný Kubín

Logo mestskej televízie


 
 

Slávnostná promócia absolventov UTV UMBVytlačiť
 

Absolventi univerzity tretieho veku v Dolnom Kubíne pri Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici mali 5. júna veľký deň, keď ich po troch rokoch štúdia v aule Obchodnej akadémie čakala slávnostná promócia. V akademickom roku 2017/2018 ukončilo štúdium celkom 51 poslucháčov, ktorí sa po rokoch vrátili do lavíc a študentských čias. Na promócii si prevzali osvedčenia v odboroch anglický jazyk, latinský jazyk, psychológia a výživa a zdravie. 

Slávnostná promócia absolventov UTV UMB

Logo mestskej televízie


 
 

Deň bez bariér v Dolnom KubíneVytlačiť
 

Dolný Kubín sa stal vo štvrtok 7. júna dejiskom akcie s názvom Deň bez bariér. Primárnym cieľom kultúrno -spoločenského dňa pre osoby so zdravotným hendikepom bolo, aby sa títo ľudia odreagovali od všedných dní plných stereotypu a denného kolobehu. Súčasťou podujatia bola výstava pomôcok, ktoré osobám s hendikepom uľahčia života. Úsmev na tvári vyvolali aj rôzne zábavné atrakcie či hudobný program.

Deň bez bariér v Dolnom Kubíne 

Logo mestskej televízie


 
 

Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne podporená Nadáciou Volkswagen SlovakiaVytlačiť
 

V čase školských výletov a exkurzií mali aj žiaci 2.B  z Obchodnej akadémie v Dolnom Kubíne možnosť zúčastniť sa  na vzdelávacom pobyte v Bratislave. Bol organizovaný v rámci  projektu „Nemčina zážitkom“ a podporený Nadáciou Volkswagen Slovakia.

Počas týchto dní žiaci navštívili  Múzeum dopravy v Bratislave. So záujmom si prezreli zbierku vozidiel od prvých dopravných prostriedkov až po vozidlá zo 60. a 70. rokov 20. storočia. Veľmi ich zaujali aj vojenské vozidlá, historické vlaky a staré modely motoriek. 

Ďalšou zastávkou bola návšteva  interaktívnej výstavy Nemecko -  krajina vynálezcov, ktorej usporiadateľom je Goetheho inštitút. Jej súčasťou sú prevratné nemecké vynálezy z prirodovedných disciplín, historické objavy a inovácie zamerané na budúcnosť. Žiaci si mohli vyskúšať rôzne praktické vynálezy a  zaujali ich tiež citáty známych osobností, obrazy a filmy.   

Cieľom tohto pobytu bolo motivovať ich k väčšiemu záujmu o techniku a o štúdium nemeckého jazyka.

Obchodná akadémia Dolný Kubín

Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne podporená Nadáciou Volkswagen Slovakia

Obchodná akadémia v Dolnom Kubíne podporená Nadáciou Volkswagen Slovakia


 
 

Výsledky 9.ročníka in-line maratónuVytlačiť
 

V piatok 15.6.2018 sa na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne uskutočnil  9.ročník in-line maratónu. Podujatia, ktoré zorganizoval MšK HVIEZDA v spolupráci s OK ORAVA a mestom Dolný Kubín sa zúčastnilo  230 účastníkov, ktorí odjazdili 1468 kôl=190,84 km a dosiahnutá hodnota odjazdených kilometrov je najvyššia za posledných 6. ročníkov. Po slávnostnom otvorení zástupcom primátora a vystúpení mažoretiek úvod maratónu   rozbehli úspešní športovci mesta Soňa Stanovská, Ľubka Ďaďová, Edo Gracik a olympionik Miro Stanovský. Do maratónu sa zapojili aj deti zo špeciálnej ZŠ pre deti s telesným postihnutím a následne sa pripájali žiaci so všetkých základných škôl mesta Dolný Kubín. Poobedie bolo určené pre verejnosť a súťaže v rýchlosti a vytrvalosti.
O dobrú hudbu a zábavu sa staral DJ Gál a pre  všetkých  účastníkov boli pripravené účastnícke diplomy  a veľa iných atraktívnych cien a darčekov.

Výsledky in-line maratónu:

  • Najmladší účastník: Matúš Kampoš  - 1 rok
  • Najstarší účastnik: Ing.Poracký Peter
  • Najrýchlejšia žena: Sophia Kočálková  - 18,94 sek
  • Najrýchlejší muž do 50 r.: Dominik Záň -16,11 sek
  • Najrýchlejší muž nad 50 r.: Ing.Grácik Eduard – 16,72 sek
  • Najväčší vytrvalec: Hubočan Markus – 96 kôl=12 480 m
  • Najväčšia vytrvalkyňa: Sophia  Kočálková – 43 kôl= 5590 m
  • Najpočetnejšia Firma: Miba Slovakia
  • Najpočetnejšia rodina: rod.Žáčiková
  • Cena Sympatie: Simona Kreutzová, Foltýnová

Fotoalbum

Text a foto: Štefan Belvončík

Výsledky 9.ročníka in-line maratónu

 


 
 

Oravské folklórne leto štartuje v Dlhej nad OravouVytlačiť
 

Dvojdňový kultúrny a športový program ponúknu od 23. do 24. júna 12. Obecné slávnosti pod Ostrým vrchom v Dlhej nad Oravou. Tradičné podujatie tak odštartuje festivaly z ponuky Oravského kultúrneho leta.
V sobotu 23. júna sa od 20.00 hodine, v predvečer hlavného dňa programu, v centre obce stretnú na tanečnej zábave všetci priaznivci dobrej muziky. Nedeľný program otvorí o 9.00 hodine svätá omša v kostole sv. Ladislava, popoludnie bude v centre obce zamerané najmä na tradičné tanečné a hudobné podoby folklóru. Od 13.30 sa v programe Richtárske pozdravy predstavia dolnooravské folklórne skupiny z Pucova, Žaškova, Zázrivej, Oravskí richtári s ľudovou hudbou Murinovcov, deti z miestnej základnej školy a Detský folklórny súbor Lokčan z Lokce. V ďalšom programe predstavia piesne a tance južného Poľska členovia Folklórneho súboru Skrzydlanie z gminny Dobra, profilovým programom predstaví čriepky ľudovej kultúry Gemera Folklórny súbor Haviar z Brezna a na záver všetkým na počúvanie i do tanca zahrá hudobná skupina Senzus. Podujatie pripravil Obecný úrad v Dlhej nad Oravou v spolupráci s Oravským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

PhDr. Miroslav Žabenský

Oravské folklórne leto

 


 
 

V Dolnom Kubíne budú dobrovoľníci rozdávať objatiaVytlačiť
 

Medzinárodný Deň objatí sa uskutoční na Slovensku už po siedmy krát. Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci vo viac ako 50 mestách. Tento rok nebude chýbať ani Dolný Kubín.   

"Našim poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč,“ predstavuje myšlienku podujatia jeho iniciátor Jaroslav Dodok. Medzinárodný Deň objatí, ktorí ľudia poznajú ako Hug Day 2018, sa v Dolnom Kubíne uskutoční 27. júna (už po druhý raz). 

"Tento rok pripravujeme už jubilejný siedmy ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ vysvetľuje Lukáš Hrošovský, koordinátor Hug Day 2018.

Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu viac ako 100 000 objatí. "Je nám potešením organizovať toto krásne podujatie  spolu so školami, ktoré prejavili záujem„ povedali Danka a Majka Sabakové  organizátorky Dňa objatí v našom meste. Hlavným realizátorom bude Obchodná akadémia, ďalšími zapojenými sú ZŠ J.Matúšku, Spojená škola, ZUŠ  a III.MŠ.

Podujatie odštartuje vo všetkých mestách naraz, teda 27. júna o desiatej hodine a inak tomu nebude ani v Dolnom Kubíne. Dobrovoľníci, ktorí budú v našom meste rozdávať objatia, sa stretnú na Hviezdoslavovom námestí, odkiaľ sa v menších tímoch vydajú do ulíc. Medzi ľuďmi ich zbadáte veľmi rýchlo, keďže v rukách budú držať tabuľky s nápisom „Objatie zdarma“. 

"Témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. S radosťou sa chceme deliť, vďačnosť chceme prejaviť svojim blízkym, na ktorých nám nesmierne záleží a nádej chceme prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť,“ vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský.

Ak by ste sa chceli pridať, prihlásiť sa môžete na e-mail. danka.sabakova@gmail.com. Po prvýkrát sa do podujatia zapájajú aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy. Takýmto spôsobom môžu vďaka Hug Day priniesť objatie ľuďom, s ktorými celý rok pracujú. Registrovať sa môžu na webstránke www.hugday.sk. 

Organizátorom podujatia je SYTEV a OZ TEAM. Partnermi tohtoročného Dňa objatí sú  Žilinský samosprávny kraj, Mesto Dolný Kubín.

Jaroslav Dodok
iniciátor a PR manažér Hug Day 2018

V Dolnom Kubíne budú dobrovoľníci rozdávať objatia


 
 

Saunový svet je uzavretýVytlačiť
 

AquaRelax Dolný Kubín oznamuje občanom a návšteníkom mesta, že saunový svet od 11. júna uzavretý z dôvodu plánovaných technických kontrol všetkých zariadení. Predpokladaný termín otvorenia je 9/2018 bude uvedený na webovovom sídle www.aquakubín.eu . 

Ďakujeme za pochopenie

AquaRelax Dolný Kubín

Saunový svet je uzavretý


 
 
ÚvodÚvodná stránka