Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Zobraz všetky oznamy

Materská škola Na Sihoti v Dolnom Kubíne prechádza rekonštrukciouVytlačiť
 

Materská škola Na Sihoti v Dolnom Kubíne prechádza rekonštrukciou

Dolný Kubín, 17. októbra 2018 – Kompletnou rekonštrukciou rozvodov kúrenia a fasády prechádza v týchto dňoch dolnokubínska Materská škola Na Sihoti, kde mesto realizuje investičnú akciu s názvom Zníženie energetickej náročnosti budov materskej školy.  Radnica na tieto práce vyčlenila približne 94-tisíc eur.  

Práce momentálne prebiehajú v oboch budovách materskej školy, kde sa kompletne obnovia rozvody kúrenia a vymenia sa všetky vykurovacie telesá. Okrem toho sa vyreguluje celá vykurovacia sústava a zateplí hlavná školská budova,“ vysvetlil Michal Švento, vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Pri zateplení sa podľa Šventa budú realizovať aj práce, ktoré bezprostredne súvisia  so zateplením budovy ako je výmena zábradlí, úprava atiky strechy, či oplotenia.

Do druhej najväčšej materskej školy v meste Dolný Kubín chodí okolo 130 detí. Preto bolo nevyhnutné urobiť túto rekonštrukciu. „Aj vďaka týmto prácam sa v škôlke zlepší tepelná pohoda detí a zamestnancov a tiež sa ušetria náklady na vykurovanie,“ povedala Nella Michalicová, riaditeľka Materskej školy Na Sihoti v Dolnom Kubíne.

Na budúci rok má radnica v pláne dokončiť zateplenie druhej hospodárskej budovy škôlky, kde je odhadovaná výška investície 40 tisíc eur.

Materská škola Na Sihoti v Dolnom Kubíne prechádza rekonštrukciou
 


 
 

Dolnokubínska Základná škola Janka Matúšku má nové ihriskoVytlačiť
 

Dolnokubínska Základná škola Janka Matúšku má nové ihrisko

Dolný Kubín, 16. októbra 2018 – V areáli dolnokubínskej Základnej školy Janka Matúšku pribudlo v týchto dňoch nové multifunkčné ihrisko, ktoré nahradilo staré nefunkčné. Slávnostne ho otvorili zástupcovia mesta, školy a firmy, ktorá realizovala tento projekt.  Vybudovanie nového športoviska, ktoré bude primárne využívané na futbal a volejbal vyšlo mesto na viac ako 69 tisíc eur.  

Dolnokubínska Základná škola Janka Matúšku má nové ihrisko

Teší ma, že najstaršia škola v našom meste má konečne riadne multifunkčné ihrisko, také ako sa patrí. Týmto bolo zavŕšené 30 ročné snaženie školy o vybudovanie tohto ihriska. Preto veríme, že bude dlho slúžiť všetkým žiakom a tým, ktorí si chcú zašportovať. Práve tento rok bude škola oslavovať aj jubilejné výročie udelenia čestného názvu po známom slovenskom romantickom básnikovi Jankovi Matúškovi,“ povedal pri otvorení ihriska primátor mesta Roman Matejov.

Na území, kde teraz stojí novovybudované futbalovo-volejbalové ihrisko stálo pôvodne staré ihrisko, ktoré už nebolo bezpečné a ani využiteľné pre deti. Preto sa samospráva rozhodla zveľadiť celkový vzhľad areálu a vytvoriť tak nové multifunkčné ihrisko, ktoré je o rozmere 33x18 metrov a celková hracia plocha je 594 m2. „Stojíme na trávniku tretej generácie so zásypom kremičitého piesku a gumeného granulátu, ktorý je praktický celoročne využiteľný primárne na futbal a volejbal. Pričom záruka je stanovená až na osem rokov a životnosť takéhoto ihriska je 15 rokov. Veríme, že si deti toto ihrisko užijú zdraví a že sa bude využívať aj počas hodín telesnej výchovy, ale aj vo voľnom čase,“ vysvetlila Adela Korduliaková zo zhotoviteľskej firmy MARO, s.r.o.

Dolnokubínska Základná škola Janka Matúšku má nové ihrisko

Základná škola Janka Matúšku bola posledná z dolnokubínskych škôl, ktorá ako jediná nemala multifunkčné ihrisko. „Je to pre nás obrovská radosť, že po niekoľkoročnom úsilí, kedy sme sa snažili získať nejaké finančné prostriedky alebo granty na vybudovanie ihriska sa nám to dnes podarilo,“ zhodnotila Mária Andrisová, riaditeľka školy.  

Dolnokubínska Základná škola Janka Matúšku má nové ihrisko

Nové multifunkčné ihrisko bude dopoludnia využívať takmer 700 detí dolnokubínskej základnej školy v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu. „Popoludní by sme ho chceli zas využiť pre naše centrum voľného času, kde máme viac ako 200 detí v záujmových krúžkoch zameraných na šport. To preto, že celkovo máme v centre voľného času oveľa viac detí,“ objasnila Andrisová.   

Okrem školy bude areál slúžiť aj širokej verejnosti z Dolného Kubína. Podľa slov riaditeľky školy je vecou dohody, ako sa bude využívať toto ihrisko. Preto je potrebné doriešiť iba pravidlá používania. 

Za necelý mesiac pribudlo v areáli školy viac ako 600 m2 zastavanej plochy ihriska. Na tejto ploche sa urobilo odvedenie povrchovej zrážkovej vody z plochy ihriska, vyspádovanie a zhutnenie zemnej pláne pôvodného antukového ihriska, finálny športový povrch, umelá tráva, čiary, či oplotenie po všetkých stranách ihriska kombináciou sendvičových mantinelov. Súčasťou oplotenia je pozinkovaná oceľová konštrukcia na ukotvenie ochrannej siete. V oplotení sú umiestnené dve futbalové bránky. Spevnené plochy budú tvoriť čistiacu zónu o ploche 2x12 m2. Okrem toho sa okolo hracej plochy nachádzajú aj štyri kusy halogénových svietidiel a súčasťou osvetlenia je aj rozvádzač ako príprava na elektrickú prípojku.


 
 

Vznikol nový portál o športe v Dolnom KubíneVytlačiť
 

Vznikol nový portál o športe v Dolnom Kubíne

Dolný Kubín, 17. októbra 2018 - V rámci skvalitnenia propagácie a informovanosti širokej verejnosti o úspechoch dolnokubínskych športovcov a klubov sa začiatkom októbra rozhodlo mesto Dolný Kubín spustiť novú internetovú stránku www.sportdk.sk

Cieľom tohto projektu je ponúknuť ľuďom aktuálne informácie o športovcoch, kluboch a občianskych združeniach, ktoré sa nachádzajú na území nášho mesta. Čitatelia sa tam tiež dozvedia najnovšie správy o výsledkoch a pozvánkach na zaujímavé športové akcie v našom meste,“ povedal Miroslav Dráb, autor projektu a vedúci oddelenia športu a športových zariadení na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne. 

Okrem toho tam priaznivci športu nájdu aj zoznam a informácie o obsadenosti telocviční a športovísk v Dolnom Kubíne. „Čiže si tak ľahko budú môcť pozrieť, či nie je niektoré obsadené a prípadne si ho zarezervovať,“ doplnil Dráb. 

Vznikol nový portál o športe v Dolnom Kubíne

Momentálne o športovom dianí v meste informuje stránka oddelenia športu a športových zariadení na sociálnej sieti Facebook. (https://lnk.sk/gpW1)

Miroslav Drab

Vznikol nový portál o športe v Dolnom Kubíne


 
 

Upozornenie o začatí stavebných prác na parkovisku na ul. Odbojárov, BrezovecVytlačiť
 

Dolnokubínska samospráva oznamuje občanom mesta, že v stredu 10. októbra 2018 boli zahájené práce na základe  protokolárne odovzdaného staveniska k realizácií stavby: Spevnené plochy na ul. Odbojárov, sídlisko Brezovec, Dolný Kubín. Stavebné práce bude realizovať firma JK – REZOSTAV s.r.o., Matúšková 2575, 026 01 Dolný Kubín. Termín ukončenia prác je naplánovaný na koniec novembra 2018.  

Cieľom projektu je výstavba nových parkovacích miest a zmena organizácie statickej dopravy na sídlisku Brezovec na ulici Odbojárov. 

Zároveň sa odbor výstavby a životného prostredia obracia so žiadosťou na občanov parkujúcich na priľahlých parkovacích plochách o trpezlivosť a akceptovanie stavebného ruchu  počas pohybu stavebnej techniky aj s ohľadom na  bezpečnosť a ochranu vlastného majetku.
Taktiež oznamujeme obyvateľom mesta, aby sa s prípadnými otázkami o priebehu a rozsahu prác obrátili na odbor výstavby a životného prostredia na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.


 
 

Upozornenie o začatí stavebných prác na parkovisku na ulici Nemocničná pri bytovom dome 1948Vytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín upozorňuje občanov mesta, že v stredu 10. októbra 2018 boli fyzicky zahájené práce na základe  protokolárne odovzdaného staveniska k realizácií stavby: Spevnené plochy na ul. Nemocničná pri bytovom dome 1948, Dolný Kubín. Stavebné práce bude realizovať firma JK – REZOSTAV s.r.o., Matúšková 2575, 026 01 Dolný Kubín s termínom ukončenia prác do konca novembra 2018. Cieľom projektu je výstavba nových parkovacích miest a zmena organizácie statickej dopravy na sídlisku Brezovec na ulici Nemocničná pri bytovom dome 1948.

Zároveň sa odbor výstavby a životného prostredia obracia so žiadosťou na občanov parkujúcich na priľahlých parkovacích plochách o trpezlivosť a akceptovanie stavebného ruchu  počas pohybu stavebnej techniky s ohľadom na  bezpečnosť a ochranu vlastného majetku.

Taktiež oznamujeme občanom mesta, aby sa s prípadnými otázkami o priebehu a rozsahu prác obrátili na odbor výstavby a životného prostredia na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Upozornenie o začatí stavebných prác na parkovisku na ulici Nemocničná pri bytovom dome 1948 - ilustračné foto


 
 

Hľadáme šikovných tvorcov v oblasti výtvarného umenia k účasti na výstave Inšpirácie 2018Vytlačiť
 

Občianske združenie Inšpirácie v spolupráci so Základnou umeleckou školou Ivana Ballu v Dolnom Kubíne vyzýva všetkých oravských tvorcov v oblasti výtvarného umenia k účasti na výstave Inšpirácie 2018. V tomto podujatí spolupracuje aj Oravské kultúrne stredisko a Mestské kultúrne strdisko v Dolnom Kubíne .

Pokiaľ máte záujem zúčastniť sa, doručte svoje výtvarné práce označené menom, názvom a rokom vzniku do výtvarného odboru ZUŠ Ivana Ballu, Nám. slobody 1271/6 v Dolnom Kubíne do 29. októbra 2018. Budeme radi, ak budete informovať o tejto možnosti vystavovať aj nádejných výtvarníkov vo Vašom okolí. Vystavovanie nie je spoplatňované a organizátori majú právo výberu vystavených prác. Predpokladaná vernisáž výstavy bude 5. novembra 2018 o 17.00 hod. vo výstavnej sále MsKS Dolný Kubín. Tešíme sa na stretnutie !  

Viac na stránke zusiballu.edupage.org

Mgr. Daniel Marček

Hľadáme šikovných tvorcov v oblasti výtvarného umenia k účasti na výstave Inšpirácie 2018


 
 

O post primátora mesta Dolný Kubín sa uchádza 7 kandidátovVytlačiť
 

Dolný Kubín, 24. septembra 2018 – O post primátora mesta Dolný Kubín sa v nastávajúcich komunálnych voľbách, ktoré sa budú konať 10. novembra 2018, bude uchádzať sedem kandidátov. Medzi ktorými sú piati nezávislí kandidáti a po jednom nominantovi majú strany SNS a SMER – SD. O devätnásť miest v mestskom zastupiteľstve zabojuje 55 uchádzačov v piatich volebných obvodoch, z čoho je 19 nezávislých kandidátov a 36 je nominovaných politickými stranami. Predbežne by k 21. septembru mohlo voliť viac ako 15- tisíc Dolnokubínčanov. 

Všetci kandidáti na post primátora mesta Dolný Kubín alebo na poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí odovzdali najneskôr 11. septembra 2018 kandidátne listiny zapisovateľke mestskej volebnej komisie v Dolnom Kubíne splnili všetky podmienky na zaregistrovanie ich kandidátnych listín do volieb do orgánov samosprávy obcí,“ povedala Jaroslava Krivdová, zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Dolnom Kubíne.

O kreslo dolnokubínskeho primátora zabojujú tento rok nezávislí kandidáti Ján Beňuš, Milan Ďaďo, Pavol Heško, Vladimír Kuteš, či Ján Prílepok. Za Slovenskú národnú stranu bude kandidovať Michal Lavrík a za SMER – SD zas Miroslav Málik. Oproti minulým voľbám, ktoré sa konali pred štyrmi rokmi je o jedného kandidáta viac.  

Pred štyrmi rokmi sa zas o miesto poslanca v dolnokubínskom mestskom zastupiteľstve uchádzalo 78 kandidátov. Čo bolo oproti tohtoročným voľbám o 23 kandidátov viac. Preto v  novembrových komunálnych voľbách zabojuje o 19 miest len 36 nominantov politických strán a 19 nezávislí kandidáti. Medzi ktorými sú napríklad živnostníci, štátni zamestnanci, učitelia, právnici, konatelia, riaditelia, či dôchodcovia.  

V prvom volebnom obvode sa o priazeň voličov budú uchádzať štyria kandidáti z ktorých si vyberú dvoch poslancov. Z jedenástich kandidátov si zas budú vyberať v 2. volebnom obvode taktiež dvoch poslancov. Dolnokubínčania si aj v 3. volebnom obvode vyberú 2 poslancov z piatich kandidátov. O hlas voliča sa bude uchádzať aj 15 kandidátov na poslanca vo volebnom obvode číslo 4. Najviac uchádzačov o post poslanca mestského zastupiteľstva je v 5. volebnom obvode, kde bude kandidovať až 20 ľudí. 

Podrobný zoznam kandidátov nájdete nižšie. 

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby primátora mesta Dolný Kubín si pozrite TU

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne si pozrite TU

kv-2018.jpg


 
 

Dnes má službu:

Dr. Max, OD KAUFLAND
Aleja slobody 3057/15,
026 01 Dolný Kubín

ďalšie dni

Sobota 20.10.
Dr. Max, Nemocničná
Nemocničná 1944,
026 01 Dolný Kubín
Nedeľa 21.10.
Azitea
Odbojárov 1959,
026 01 Dolný Kubín
043/3709 033
Pondelok 22.10.
Najlepšia lekáreň
Nemocničná 2904/4A,
02601 Dolný Kubín
Utorok 23.10.
Via Natura
A. Sládkoviča 14,
026 01 Dolný Kubín
Streda 24.10.
Anna
Nemocničná 1987/24,
02601 Dolný Kubín
0948 171 721
Štvrtok 25.10.
Alfa
SNP 1203/10,
026 01 Dolný Kubín
043/5885 953
Piatok 26.10.
Benu
Nemocničná 2068,
026 01 Dolný Kubín-Brezovec
043/5884 868
Sobota 27.10.
Alfa
SNP 1203/10,
026 01 Dolný Kubín
043/5885 953

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka