Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Ako postupovať

Históriu polievania lipy sútokov sveta budú môcť záujemcovia sledovať na internetovej stránke mesta Dolný Kubín a na informačnej tabuli vedľa stromu. „Neviem, koľko riek je na svete, ale dúfam, že počet tých, ktorých vodu použijeme, bude pribúdať. Každý môže prispieť,“ odkazuje všetkým poslanec MUDr. Peter Šulej. Ak sa k záhradníkom pridáte aj vy, dostanete certifikát, ktorý potvrdí, že ste prispeli k vytvoreniu možno svetového rekordu v počte riek, ktorých vody poliali jediný strom.

Týmto vyzývame všetkých, ktorí chcú prispieť k pokračovaniu tohto zámeru, aby vodu z dovolenkovej destinácie, miesta svojho bydliska, resp. z najrôznejších kútov sveta priniesli na odbor školstva, kultúry a športu Mestského úradu v Dolnom Kubíne. Po podpísaní čestného prehlásenia o pôvode vody a predložení hodnoverných dôkazov o pôvode vody (fotografia z naberania vody, kópia pečiatky v pase a pod.) a zanechaní svojho telefonického kontaktu, budete kontaktovaní, keď bude známy termín ďalšieho slávnostného aktu zalievania lipy sútokov sveta.

Rámcové informácie o celom projekte, fotografie z polievania lipy i odoberania vody z jej domoviny, lokalizácia miesta pôvodu riek i kumulatívny počet poliatí lipy sútokov sveta pred Mestským úradom v Dolnom Kubíne budú súčasťou tejto webovej stránky, kde si po kliknutí na banner s názvom LIPA SÚTOKOV SVETA záujemca nájde všetky potrebné informácie o možnostiach zvýšiť počet poliatí lipy sútokov sveta.

V prípade, že už lipa sútokov sveta v minulosti z vody, ktorú plánujete priniesť, poliata bola (viď zoznam poliatí), nezúfajte. Evidenciu Vášho daru zaznamenáme v zozname duálnych poliatí. Tým sa vyrieši možný problém opätovného prinesenia vody z rieky, mora, či oceánu, z ktorých už lipa sútokov v minulosti v našom meste poliata bola.

Tešíme sa na dary v podobe vôd sveta.
 


 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka