Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Cyklistika

Cykloboxy v Dolnom Kubíne

Cyklobox je určený na odloženie a uzamknutie bicykla aj s prílušenstvom, uzamykateľný je vlastným visiacim zámkom.

cyklobox.png

Prevádzkový poriadok:

 1. Vlastníkom a prevádzkovateľom cykloboxov je Mesto Dolný Kubín.
 2. Cyklobox je určený na verejné použitie ako úložný box na odkladanie bicyklov. 
 3. Cyklobox je uzamykateľný, pričom každý užívateľ ho uzamyká vlastnou zámkou.
 4. Uložením bicykla vyjadruje užívateľ cykloboxu súhlas s týmto PREVÁDZKOVÝM PORIADKOM.
 5. Užívateľ cykloboxu je povinný:
  • a) Užívať cyklobox v súlade s týmto PREVÁDZKOVÝM PORIADKOM, 
  • b) správať sa v okolí cykloboxov tak, aby nespôsoboval škodu na zariadení cykloboxov,
  • c) udržiavať v  okolí cykloboxov a v užívanom cykloboxe poriadok a čistotu. 
 6. V okolí cykloboxov je zakázané
  • a) Poškodzovať uzamykací systém cykloboxu a stavebné alebo iné prvky umiestnené v okolí cykloboxov, 
  • b) uschovávať v cykloboxe iné predmety ako bicykle.
 7. V prípade technických problémov s cykloboxom (otváranie, zatváranie a pod.) volajte na tel. číslo 159 počas pracovných dní (pondelok až piatok) v čase od 6:00 do 16:00 hod. 
 8. Maximálna úložná doba bicykla v cykloboxe je 48 hodín. Po uplynutí tejto doby bude cyklobox prevádzkovateľom otvorený znehodnotením zámky a obsah cykloboxu bude uložený do úschovy na 30 kalendárnych dní. Obsah cykloboxu bude počas uvedenej doby vydaný majiteľovi po preukázaní vlastníckeho práva a po zaplatení nevyhnutných nákladov spojených s úschovou, inak bude po uplynutí uvedenej doby zlikvidovaný.
 9. Užívateľ ukladá veci do cykloboxu na vlastné náklady, vlastnú zodpovednosť a na vlastné nebezpečenstvo. Prevádzkovateľ nezodpovedá a neručí za škodu spôsobenú na predmetoch uložených v cykloboxe.
 10. Ak užívateľ cykloboxu zistí, že došlo k neoprávnenému otvoreniu cykloboxu, je povinný informovať Mestskú políciu Dolný Kubín alebo Policajný zbor Slovenskej republiky a až do ich príchodu nesmie akokoľvek manipulovať s cykloboxom.

Tento PREVÁDZKOVÝ PORIADOK bol schválený dňa 14.05.2019 a nadobúda platnosť dňom schválenia.

 

flag-poland.png Instrukcja obsługi si pozrite TU

flag-ang.png Operating rules si pozrite TU


 

Cyklotrasy na Orave

Vybudované v rámci projektu Programu cezhraničnej spolupráce Polsko – Slovenská republika 2007–2013.

Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín – mesto Hviezdoslava, centrum dolnej Oravy, leží na oboch brehoch rieky Oravy, uprostred malebných hôr Oravskej Magury, Malej Fatry a Chočských vrchov. Návštevníkom poskytuje vynikajúce podmienky na šport i turistiku. Mesto má aquapark, futbalový štadión, ľadovú plochu, tenisové kurty, fitness centrá a pod. Blízke okolie je vhodné na cykloturistiku, turistiku, vodné športy, rybárstvo i poľovníctvo. Dominantami mesta sú Hviezdoslavovo námestie, tri kostoly a kolonádový most. Dolný Kubín má bohatú kultúrnu tradíciu.

Lipnica Wielka

Veľká a rozľahlá oravská obec nazývaná aj Dolná, či Nižná, ktorá sa tiahne od pohraničnej slovenskej Oravskej priehrady k úpätiu svahov Babej hory. Založili ju v roku 1609 a v roku 1627 tu postavili prvý kostol. V súčasnom murovanom kostole z roku 1769 sa dochovala kamenná kalichová krstiteľnica z dielne slovenských kamenárov a zdobená plastika Svätého Vojtecha. Na hlavnom oltári je plastika Matky Božej Ružencovej s dieťaťom. Každoročne sa v dedine oslavujú ľudové pastierske veselice uchovávajúce miestne oravské zvyky. V osade Przywarówka otvorili v roku 1995 stredisko na liečbu leukémie u detí.

 

Využívanie uvedených trás je na vlastné riziko. Lesné cesty, celoročne využívané pre ťažbu, približovanie a odvoz drevnej hmoty, sú uzatvorené rampami. Cyklisti sú povinní dať prednosť v jazde všetkým mechanizačným prostriedkom. Nesmú nijakým spôsobom obmedziť lesnícke činnosti a skracovať si trasy prejazdom cez lesné porasty.


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka