Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Cyklotrasy na Orave

Vybudované v rámci projektu Programu cezhraničnej spolupráce Polsko – Slovenská republika 2007–2013.

Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín – mesto Hviezdoslava, centrum dolnej Oravy, leží na oboch brehoch rieky Oravy, uprostred malebných hôr Oravskej Magury, Malej Fatry a Chočských vrchov. Návštevníkom poskytuje vynikajúce podmienky na šport i turistiku. Mesto má aquapark, futbalový štadión, ľadovú plochu, tenisové kurty, fitness centrá a pod. Blízke okolie je vhodné na cykloturistiku, turistiku, vodné športy, rybárstvo i poľovníctvo. Dominantami mesta sú Hviezdoslavovo námestie, tri kostoly a kolonádový most. Dolný Kubín má bohatú kultúrnu tradíciu.

Lipnica Wielka

Veľká a rozľahlá oravská obec nazývaná aj Dolná, či Nižná, ktorá sa tiahne od pohraničnej slovenskej Oravskej priehrady k úpätiu svahov Babej hory. Založili ju v roku 1609 a v roku 1627 tu postavili prvý kostol. V súčasnom murovanom kostole z roku 1769 sa dochovala kamenná kalichová krstiteľnica z dielne slovenských kamenárov a zdobená plastika Svätého Vojtecha. Na hlavnom oltári je plastika Matky Božej Ružencovej s dieťaťom. Každoročne sa v dedine oslavujú ľudové pastierske veselice uchovávajúce miestne oravské zvyky. V osade Przywarówka otvorili v roku 1995 stredisko na liečbu leukémie u detí.

 

Využívanie uvedených trás je na vlastné riziko. Lesné cesty, celoročne využívané pre ťažbu, približovanie a odvoz drevnej hmoty, sú uzatvorené rampami. Cyklisti sú povinní dať prednosť v jazde všetkým mechanizačným prostriedkom. Nesmú nijakým spôsobom obmedziť lesnícke činnosti a skracovať si trasy prejazdom cez lesné porasty.


 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka