Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Mestská polícia

Vážení občania,

Otvorili ste si stránku Mestskej polície Dolný Kubín, prostredníctvom ktorej Vás chceme informovať o jej činnosti, úlohách, aktivitách a právomociach.

Mestská polícia Dolný Kubín bola zriadená roku 1991 ako poriadkový útvar mesta Dolný Kubín. Nájdete ju na Hviezdoslavovom námestí č.1651/2 v prízemí novej budovy Mestského úradu Dolný Kubín.

V súčasnosti má Mestská polícia 8 členov a 6 informátorov. Prevádzkuje kamerový monitorovací systém pozostávajúci momentálne z 13 kamier. Kamerový systém výrazne zefektívňuje činnosť Mestskej polície, prispieva ku väčšej bezpečnosti občanov a ich majetku, má pozitívny vplyv na plynulosť a bezpečnosť cestnej premávky v meste.

Mestská polícia sa riadi Zákonom č. 564/91 Zb. ako aj VZN č. 11/2011 o Obecnej polícii. Samotný zákon bol niekoľkokrát novelizovaný v prospech zvýšenia právomocí mestskej polície.

Snahou Mestskej polície Dolný Kubín je, aby svojou činnosťou prispievala ku väčšej bezpečnosti nielen občanov mesta, ale aj návštevníkov mesta Dolný Kubín. Budeme radi ak sa na nás kedykoľvek obrátite s konkrétnou žiadosťou o pomoc alebo o radu,resp., nás upozorníte na podozrenie porušovania zákona. Využite možnosť bezplatného /nahrávaného/ volania na núdzové číslo 159 alebo na pevnu linku 043/5814 456.

Akékoľvek Vaše poznatky, problémy, návrhy, sťažnosti môžete zasielať aj na náš e-mail mestska.policia@dolnykubin.sk

 


 
ÚvodÚvodná stránka