Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

MS v ťažkom päťboji a v hode bremenom ovládli domáci

MS v ťažkom päťboji a v hode bremenom ovládli domáciVytlačiť
 

MS v tazkom patboji a v hode bremenom ovladli domci 03 (Stefan Belvoncik) copy.jpg

V sobotu 24. augusta sa na domácej pôde konali Majstrovstvá Slovenska veteránov v ťažkom päťboji a v hode bremenom. Medzi pretekármi zo Zvolena, Banskej Bystrice, Košíc, či Bratislavy sa nestratili domáci zástupcovia TJ Orava Dolný Kubín, ktorí získali všetky najcennejšie kovy.

„Boli tu disciplíny ako hod kladivom, vrh guľou, hod diskom, hod oštepom a zlatý klinec programu hod bremenom. Často už teraz pripravujeme aj vložené preteky pre mládež. Takže aj dnes tu máme mladších žiakov, mladšie žiačky, starších žiakov, staršie žiačky, dorastencov i juniorov,“ vysvetlil Jaroslav Lupák, predseda TJ Orava DK

Domáci tím reprezentovalo 10 športovcov. Celkovo sa na štarte predstavilo 24 pretekárov v mužských i ženských kategóriách a medzi nimi aj viaceré významné mená slovenskej atletiky. „Na prvý pohľad sa to zdá veľmi málo, ale keď zvážime, že vo svete nie je viac ako 100 ťažkých päťbojárov, tak si myslím, že to je veľmi početná účasť. Päťboj je zaľudný v tom, že nemôže byť dobrý lenv jednej disciplíne. Výkony sú obodované podľa atletických tabuliek, takže v každej disciplíne by mal byť pretekár vyrovnaný. Vo svete nás je preto tak málo,“ konštatoval Lupák.    

V kategórii mužov si v ťažkom päťboji vybojoval zlatú medailu pretekár TJ Orava Dolný Kubín Peter Sládek. Jozef Osadský skončil druhý. Medzi ženami rovnako zvíťazila domáca Katarína Marettová. Aj v hode bremenom obsadili prvé miesta domáci Jozef Osadský a Katarína Marettová. O ďalšie dolnokubínske zlaté medaily v ťažkom päťboji sa postarali Simona Kereškényová v kategórii dorasteniek, Petra Škulcová v kategórii mladších žiačok a Juraj Lešňovský v kategórii mladších žiakov. Adrián Pauer získal striebornú medailu. 

Majstrovstvá sveta a Majstrovstvá Európy sa v tejto disciplíne uskutočňujú každé dva roky. Na Slovensku sa ťažký päťboj organizuje len v Dolnom Kubíne. Na súťaži nechýbala ani Oľga Hradecká z AK Danica Zvolen „Ja to milujem. Sme tu všetci ako rodina. Poznáme sa roky a vždycky chodíme spolu aj na majstrovstvá Slovenska aj na medzinárodné preteky,“ objasňuje. Domáci pretekári výbornými výkonmi vytvorili aj nové slovenské rekordy. Katarína Marettová v hode bremenom a Marek Lupák v ťažkom päťboji. 

 

redakcia   

 

TVDK black.png


 
 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka