Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

13. ročník súťaže Tanečný KubínVytlačiť
 

13. ročník súťaže Tanečný Kubín

Mestské kultúrne stredisko bolo opäť plné tanečníkov z celého Slovenska. V sobotu 11. mája sa konal už 13. ročník súťaže v modernom tanci – Tanečný Kubín. Tanečníci súťažili v kategóriách deti, juniori a mládež. 

Predviedli sa v tanečných číslach, ktoré sú pre každý tanečný klub zásadné – disco, open, show, hip-hop a street. Dohromady sa tu predstavilo 156 choreografií z 26 slovenských tanečných klubov. Výkony súťažiacich hodnotila porota zložená z odborníkov a profesionálnych tanečníkov. 

Predsedníčkou bola medzinárodne licencovaná porotkyňa Iveta Višnevská, ktorá mala možnosť posúvať tanečné kluby priamo na medzinárodné súťaže. „Prvé nominácie, ktoré sme udeľovali, boli na Svetový pohár. Ten sa uskutoční 14. až 16. júna v Budapešti v klasických kategóriách, ktoré sú aj na Tanečnom Kubíne. Druhý typ nominácie je niečo nové. Rozhodli sme sa posunúť talentované deti, ktoré môžu so sebou zobrať svoj súbor a vystupovať s divadelnou výpravou s použitím divadelnej techniky na javisku,“ vysvetlila licencovaná porotkyňa Iveta Višnevská.

13. ročník súťaže Tanečný Kubín

Ani tento rok na súťaži nemohli chýbať domáci tanečníci. Dolnokubínčania sa so svojimi choreografiami predviedli vo viacerých tanečných skupinách. „Nielen na Tanečnom Kubíne, ale aj na iných celoslovenských tanečných súťažiach úspešne reprezentujú mesto Dolný Kubín a Oravu. Sú to deti zo ZUŠ Jánoš, ďalej deti zo ZUŠ Jánoš z Vavrečky a občianske združenie Hafiry, čo sú úžasní steperi zo Zuberca, ktorí už získali niekoľko popredných umiestnení,“ povedala riaditeľka súťaže Jana Greššová. 

Dolnokubínski tanečníci získali viacero ocenení. Tanečnej skupine zo Súkromnej základnej školy Jánoš s názvom Refresh Family sa už tradične podarilo vyhrať hneď niekoľko prvých miest vo viacerých kategóriách. Kompletné výsledky súťaže nájdete na facebookovej stránke skupiny Tanečný Kubín.

13. ročník súťaže Tanečný Kubín

Logo mestskej televízie


 
 

dnes je: 22.7.2019

meniny má: Magdaléna

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka