Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Deň rodiny a prorodinná samosprávaVytlačiť
 

Deň rodiny a prorodinná samospráva

Dolný Kubín, 16.6.2019 - Bohatú ponuku zábavných súťaží pre rodiny a množstvo ďalších atraktívnych aktivít zažili návštevníci Dňa rodiny, ktorí v nedeľu 16. júna prišli pred Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Organizátori už po siedmykrát ponúkli súťaže, ktoré mohli účastníci zvládnuť iba s výdatnou pomocou ďalších, aspoň dvoch rodinných príslušníkov, rodičov alebo súrodencov. Podujatie, na ktorom tento rok participoval aj Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), ponúklo napriek nepriaznivému počasiu množstvo aktivít na utuženie rodín a vzťahov. „Naším záujmom je upriamiť pozornosť na rodinu, ktorá je dôležitá a nenahraditeľná. Chceme ju podporiť nielen vtedy, keď sa cíti dobre a v kondícií, ale aj keď sa ocitne v núdzi. Preto sme krátko po nástupe na úrad založili nadáciu aj centrum na podporu rodiny a popritom pokračujeme v našich pro-rodinných aktivitách,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Ústrednou témou oslavy rodiny v Dolnom Kubíne bol tento rok Tréning krotiteľov. Vychádza zo symbolického príbehu pútnika, ktorý pozýva ľudí naučiť sa ovládať šesť zvierat,  a to skrotením leva (teda srdca), chytením dvoch zajacov (našich nôh), vyumývaním slona (našich uší), dávaním pozor na hada (náš jazyk), strážením sovy (našich očí), ako aj zadržaním straky (našich rúk). Na návštevníkov Dňa rodiny preto čakalo šesť súťažných stanovíšť, k dispozícii bol aj populárny fotokútik a nechýbalo ani sokoliarske predstavenie. Odmenou pre všetkých, ktorí sa zapojili do aktivít, bol odznak krotiteľa.

To, že je rodina pre Dolný Kubín dôležitá, umocňuje fakt, že poslanci na svojom poslednom mestskom zastupiteľstve pred letnými prázdninami jednomyseľne schválili Memorandum k prorodinnej samospráve. K dnešnému dňu sa k nemu prihlásilo viac ako 30 miest a obcí a tento zoznam sa stále rozširuje. Dolnokubínska samospráva týmto aktom deklaruje, že bude v rámci svojich možností a zákonov podporovať rodinu v našom meste. Prejaví sa to napríklad aj zvýšením príspevku pri narodení dieťaťa.

Martin Buzna, mesto Dolný Kubín


 
 

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka