Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Do Dolného Kubína zavítal Káčer na bicykliVytlačiť
 

Do Dolného Kubína zavítal Káčer na bicykli

Na špeciálne upravenom bicykli prechádza Slovenskom, aby pomáhal. Reč je o správcovi nadácie TA3 Petrovi Káčerovi a jeho charitatívnej akcii Káčer na bicykli. Počas posledného júnového týždňa bicykloval pre dobrú vec a jeho predposledná etapa sa v piatok 28. júna začala v Dolnom Kubíne.

Aj keď je Peter Káčer telesne postihnutý, k športu má veľmi blízko. Jeho cieľom je rozdávať nádej a motivovať aj ostatných zdravotne znevýhodnených ľudí. „Je to už šiesty ročník a keďže ja mám rád cyklistiku, spojili sme šport a charitu. Ľudia sa zapájajú, esemeskujú, je tu veľa cyklistov a to je hlavné. Veľmi ma teší táto spolupatričnosť ľudí medzi sebou,“ zhodnotil podujatie správca Nadácie TA3 Peter Káčer. „Káčer na bicykli je úžasná akcia, ktorá spája dobrých ľudí. Peter Káčer každý deň bicykluje pre iný príbeh. Všetko sú to príbehy ľudí, ktorí potrebujú našu pomoc. Peťo je na cestách a motivuje nás všetkých, aby sme sa zapájali a aby sme týmto ľuďom pomáhali. Tá myšlienka je úplne jasná, zreteľná a s jasným cieľom – pomoc pre tých, ktorí to najviac potrebujú,“ priblížil cieľ akcie Káčer na bicykli moderátor TA3 Pavol Kirinovič.

Peter svoj okruh odštartoval na Hviezdoslavovom námestí, kde sa k nemu pridali viacerí starší aj menší cyklisti. Keďže bol posledný deň pred letnými prázdninami, okrem detí dostal od primátora mesta vysvedčenie so samými jednotkami aj on. „Charitatívnu akciu Káčer na bicykli som mal možnosť sledovať už roky v televízii a som veľmi rád, že navštívili Dolný Kubín a aj my môžeme trochou prispieť k tomuto krásnemu projektu,“ povedal primátor Ján Prílepok.

K pelotónu Petra Káčera sa pripojil aj viceprimátor Matúš Lakoštík. Trasa viedla miestnym časťami mesta a pelotón zastavil aj v Parku Martina Kukučína, kde Peter do Letnej čitárne venoval knihu. Ďalej cyklisti po náročnej ceste zavítali do Oravského Podzámku. Tam na nich čakalo dobové privítanie.

Charitatívny cyklomaratón Petra Káčera mal tento rok sedem etáp, v rámci ktorých bicykloval pre sedem rodín s ťažkými životnými príbehmi. Okrem toho v každom meste, kde štartoval, sa podporila ešte jedna rodina, ktorá v danom regióne potrebovala pomoc. Peter Káčer spolu s primátorom odovzdal symbolický šek hendikepovanej Dolnokubínčanke Lenke Šestákovej. „Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať mestu Dolný Kubín a Televízii TA3 za takúto skvelú akciu. Každá finančná podpora pre hendikepovaných sa zíde. Je to dobré, pretože na ťažko zdravotne postihnutých ľudí sa v našom štáte zabúda. Finančnú pomoc využijem na zdravotné pomôcky, rehabilitácie a tréningy,“ povedala Lenka Šestáková.

Vo všetkých mestách Petra Káčera sprevádzali aj známe osobnosti. Na Hviezdoslavovom námestí sa o hudobný program postarali La Goia a Usmievanka. So svojimi vystúpeniami ho podporili aj deti z dolnokubínskych materských a základných škôl. Posledné kilometre šiesteho ročníka charitatívnej akcie Káčer na bicykli prešiel Peter so svojimi podporovateľmi v záverečnej etape vo Vysokých Tatrách.

Logo mestskej televízie


 
 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka