Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dolnokubínski dobrovoľní hasiči zo Záskalia majú vynovenú zbrojnicu Vytlačiť
 

Dolný Kubín, 5. apríla 2019 – Dolnokubínska radnica v týchto dňoch dokončila rekonštrukciu hasičskej zbrojnice v mestskej časti Záskalie. Mesto ešte minulý rok získalo na tieto práce 30-tisíc eur z dotácie Ministerstva vnútra SR. Povinné spolufinancovanie samosprávy na tomto projekte bolo len 5%.

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zrealizovať túto investíciu aj vďaka dotácii od ministerstva vnútra. Cieľom rekonštrukcie bolo, aby naša hasičská zbrojnica zodpovedala aktuálnym štandardom. Okrem toho sme chceli, aby garáž, ktorá je jej súčasťou, bola pripravená aj na prípadnú novú hasičskú techniku,“ vysvetlil Ján Prílepok, primátor mesta.  

Mesto už v minulosti z vlastného rozpočtu financovalo nevyhnutné opravy budovy, aby bola zabezpečená jej funkčnosť. No tento rok už dvojpodlažná budova potrebovala nutnú realizáciu opatrení, ktoré zabezpečia zvýšenie energetickej hospodárnosti budovy. „Na päťdesiatpäťročnej hasičskej zbrojnici trvali práce tri mesiace. Za ten čas sme na budove, v ktorej sídli dobrovoľný hasičský zbor, opravili fasádu či vymenili okná a dvere. Tiež sme tam dali nové garážové dvere. V interiéri zbrojnice sme nainštalovali nové úsporné LED osvetlenie. Mesto z vlastných prostriedkov zabezpečilo aj výmenu ďalších interiérových dverí,“ objasnil primátor.  

Dolnokubínski dobrovoľní hasiči zo Záskalia majú vynovenú zbrojnicu  Dolnokubínski dobrovoľní hasiči zo Záskalia majú vynovenú zbrojnicu


 
 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka