Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Dolný Kubín má nového náčelníka mestskej polícieVytlačiť
 

novy nacelnik mestskej policie Dusan Medzihradsky.jpgDolný Kubín, 1. októbra 2019 – Od dnešného dňa je novým náčelníkom Mestskej polície v Dolnom Kubíne 51- ročný Dolnokubínčan Dušan Medzihradský, ktorý nahradil doterajšieho náčelníka Petra Uhrinu. Ide v poradí o tretieho náčelníka mestskej polície v novodobej histórii mesta.

„Som veľmi rád, že som dostal túto príležitosť. Keďže tu pracujem viac ako dvadsaťsedem rokov, viem, čo trápi mestskú políciu a poznám jej silné aj slabé stránky. Chcel by som to vďaka mestským poslancom a zamestnancom mesta zmeniť. Myslím si, že mestská polícia po niekoľkých rokoch potrebuje zmenu, iný pohľad a komunikáciu,“ povedal nový náčelník mestskej polície Dušan Medzihradský.

Za nesmierne dôležitú považuje spoluprácu s verejnosťou, s poslancami mestského zastupiteľstva, ako aj so štátnou a verejnou správou. „Občanom musíme vedieť objasniť' potrebu ich spolupráce, nesmú sa obávať kontaktovať mestskú políciu, ak sú svedkami protiprávneho konania osôb. Len spoločnými silami docielime zlepšenie komfortu a bezpečnostnej situácie v našom meste,“ konštatoval.

Nový náčelník chce v horizonte dvoch rokov prijať štyroch príslušníkov mestskej polície. „Prijatím uvedeného počtu príslušníkov by bol zabezpečený bezproblémový a nepretržitý 24-hodinový výkon služby mestskej polície. Taktiež by sa zvýšila intenzita peších hliadok, posilnili by sa služby cez víkendy, vo večerných a v nočných hodinách. Súčasne by sa naplnila podmienka na zavedenie pultu centrálnej ochrany,“ vysvetlil Medzihradský.

Mestská polícia využíva pri svojej práci aj kamerový systém, ktorý je nutné obnoviť a doplniť. „Mojím cieľom je vzhľadom na vek, zastaranosť technológie či poruchovosť kamerového systému ho zmodernizovať a prípadné ho rozšíriť,“ zdôvodnil Medzihradský.

Keďže sa v poslednej dobe v meste stále viac ľudí pohybuje pod vplyvom alkoholu, čo má nepriaznivý dopad na výchovu deti a mládeže, tak chce nový náčelník navrhnúť, aby začalo v dolnokubínskej metropole platiť Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o zákaze požívania alkoholu na verejnosti. „Mojou víziou je presvedčiť mestských poslancov, aby schválili toto VZN, keďže našou úlohou je ochraňovať verejný poriadok. Chceme, aby bol Dolný Kubín čistejší, aby sa v ňom obyvatelia a návštevníci mesta cítili spokojne,“ objasnil náčelník MsP.

Primátor Ján Prílepok očakáva, že mestská polícia pod vedením nového náčelníka bude pokračovať v ďalšom skvalitňovaní svojej činnosti v prospech občanov. „Aj touto cestou by som sa chcel poďakovať bývalému náčelníkovi pánovi Uhrinovi za jeho dlhoročnú prácu pre naše mesto. V jeho ďalšom pôsobení mu želám veľa pracovných a osobných úspechov. Novému šéfovi prajem veľa síl, odvahy a správnych rozhodnutí. Verím, že pod jeho vedením bude mestská polícia skvalitňovať svoj výkon tak, aby bola bezpečnosť občanov a ochrana majetku v našom meste vždy na prvom mieste,“ doplnil primátor mesta.

Do septembrového výberového konania na nového šéfa mestskej polície sa prihlásili štyria uchádzači, z ktorých sa nakoniec samotného osobného pohovoru zúčastnili traja. V tomto prípade boli dodržané štandardné pravidlá, ktoré platia zo zákona pri obsadzovaní pracovných miest vedúcich zamestnancov.

 

Dušan Medzihradský (51) pracuje ako príslušník Mestskej polícii v Dolnom Kubín viac ako 27 rokov, od roku 2000 aj ako pracovník prevencie kriminality a koordinátor detského dopravného ihriska. Vysokoškolské vzdelávanie dosiahol v odbore sociálna práca na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Občania sa s ním mohli stretávať aj na kultúrnych či spoločenských podujatiach konaných Mestským kultúrnym strediskom či mestom. Na začiatku kariéry pracoval v Oravských ferozliatinárskych závodoch v Istebnom, neskôr bol podnikateľom.


 
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka