Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

FS Kňažan spievala nielen pre starých otcovVytlačiť
 

FS Kňažan spievala nielen pre starých otcov

Veľakrát sa v bežnom živote, ale aj v článkoch a reportážach skloňuje slovo matka. Jednoducho najdôležitejšia osoba v živote každého človeka. A čo otec?

Na neho sa mnohokrát zabúda. Aj keď dieťa neporodili, mnohí boli pri svojich deťoch od prvej chvíle príchodu na svet. Tíšili svoje dieťa, keď zaplakalo, nosili na rukách, keď nevládalo. A tie upracované, mozoľnaté ruky, ktoré sú nevedomky zovreté v päsť, odhodlané chrániť to svoje. Tento rok to bolo 16. júna, keď sme si mali spomenúť na svojich otcov. V mnohých rodinách to aj tak bolo. Deti odovzdali ockovi nakreslený obrázok, manželka obdarila toho svojho sladkou pusou, upiekol sa koláčik, proste rodinná idylka.

A čo otcovia, ktorí nesú na svojich pleciach už, chvalabohu, sedem, možno aj osem krížikov? Takýchto sme našli v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb v Dolnom Kubíne. Folklórna skupina Kňažan pri príležitosti Dňa otcov aj tentokrát zavítala do spomínaného zariadenia, kde sme ich svojimi piesňami rozveselili, roztancovali a myslím, že aj potešili. Aj keď v spoločenskej miestnosti, kde sa seniori zišli, mali prevahu ženy, o to viac si to vlastne už starí otcovia vážili. V závere, keď nám ďakoval so slzami v očiach zástupca otcov – seniorov, pán Berec, boli sme dojatí aj my, že aj keď skromným darčekom, ale o to srdečnejším, sme urobili radosť.

Aj tentokrát sme si spomenuli na jubilantku, našu rodáčku Helenku, ktorá kytičku piesní, ale aj tú skutočnú, prijala k svojmu sviatku dojímavo. Opäť musím vyzdvihnúť personál v Zariadení pre seniorov a domove sociálnych služieb Dolný Kubín. Aj keď sa v súčasnej dobe veľa píše o zlej starostlivosti o seniorov, v Dolnom Kubíne to tak nie je. Ústretovosť a ochota riaditeľky Tatiany Nesvadbovej a láskavé srdcia ostatného personálu sú toho dôkazom.

Vlasta Batunová, FS Kňažan

FS Kňažan spievala nielen pre starých otcov


 
 

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka