Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Kubínsky Strom rokaVytlačiť
 

Komisia revitalizácie zelene a environmentálneho rozvoja pri Mestskom zastupiteľstve v Dolnom Kubíne pod záštitou primátora mesta vyhlasuje súťaž (anketu) "Kubínsky Strom roka".

Cieľom súťaže (ankety) je upozorniť na staré a vzácne stromy v Dolnom Kubíne a vzbudiť záujem občanov o životné prostredie vo svojom okolí. 

Občania Dolného Kubína, organizácie a inštitúcie so sídlom v Dolnom Kubíne môžu nominovať staré a vzácne stromy, ktoré sa nachádzajú v katastri Dolného Kubína na titul Kubínsky Strom roka. Podmienkou je určiť druh dreviny, zmerať obvod kmeňa stromu, pripojiť fotografiu (stačí v elektronickej podobe) a charakterizovať lokalitu (adresa – ulica, číslo domu, meno majiteľa pozemku, miesto výskytu - záhrada, breh, park, lesný porast, ap.). Vítané sú historické údaje o udalostiach a osobách súvisiacich s výsadbou stromov.

Návrhy treba posielať v elektronickej forme na e-mailovú adresu envirosutaz@dolnykubin.sk alebo doručiť osobne v písomnej podobe do podateľne Mestského úradu v obálke s poznámkou Strom roka.

V návrhu je potrebné uviesť meno a adresu navrhovateľa.

Súťaž bude prebiehať od 1.6.2019 do 30.9.2019.

Z nominovaných stromov, po posúdení odbornou komisiou, môžu byť vybrané exempláre navrhnuté na zaradenie do kategórie chránený strom v zmysle zákona o ochrane prírody, alebo budú nominované do celoslovenského kola súťaže Strom roka a v prípade potreby bude zabezpečené ich odborné ošetrenie.  

Zároveň prostredníctvom regionálnej televízie TV DK sa uskutoční verejné hlasovanie o titul Kubínsky Strom roka spomedzi nominovaných drevín.    

Traja účastníci ankety budú odmenení vecnými cenami.

Kubínsky Strom roka

Napríklad

Lipa sútokov sveta

Lipka je zasadená pred Mestským úradom.

Bola zasadená v lete 2009.

Považuje sa symbol Slovanstva a národného cítenia Slovákov.

Túto lipku polievajú vodou, ktorú donesú zo celého sveta občania alebo návštevníci mesta Dolný Kubín.


 
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka