Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Lavica pre peších Dolný Kubín – GäceľVytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín v spolupráci s obcou Oravská Poruba, Oravskou vodárenskou spoločnosťou a.s. v Dolnom Kubíne a spoločnosťou OMNIKO s.r.o., Dolný Kubín v mesiaci november plánuje zahájiť výstavbu lavice cez rieku Oravu zo sídliska Bysterec do prímestskej rekreačnej oblasti Gäceľ, ktorá je súčasťou obce Oravská Poruba.  

Vybudovať premostenie v dotknutom území je zámer, ktorý bol plánovaný niekoľko desaťročí. Oprávnená požiadavka občanov mesta Dolný Kubín a obce Oravská Poruba spojiť v tomto priestore obe obce bola dotiahnutá v súčasnom období do záverečnej fázy.        

Lavica Dolný Kubín – Gäceľ je navrhnutá ako visutá lávka celkovej dĺžky 134,0m a šírky 2,0m. Samotné rozpätie visutej konštrukcie charakteru parabolickej reťazovky je 94,0m. Komunikačný priestor je určený pre chodcov, korčuliarov a cyklistov.  Dopravne bude stavba napojená na športovú a obytnú zónu mesta a športovo-rekreačnú zónu obce. Výstavbou lavice sa podstatne zvýši bezpečnosť chodcov, cyklistov a korčuliarov, ktorí nebudú nútení používať štátnu cestu v úseku od lavice pod Kuzmínovom po ČOV v Gäceli. Časť tejto komunikácie je ohrozovaná zosuvmi a padajúcimi skalami z priľahlého svahu a zároveň jej technické parametre a  stav nie je najbezpečnejší pre nemotorizovaných účastníkov cestnej premávky. Predpokladaný investičný náklad stavby je cca 170 000 EUR.   

Nákres lavice

Fotoalbum

Obrázok: Lavica pre peších Dolný Kubín – Gäceľ

Logo mestskej televízie


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka