Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Dolný Kubín ocenilo úspešnú hokejistku Ninu CengelovúVytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín ocenilo úspešnú hokejistku Ninu CengelovúDolný Kubín, 30. január 2019 – Mladá talentovaná hokejistka Nina Cengelová navštívila s mamou v utorok 29. januára 2019 Mestský úrad v Dolnom Kubíne, aby si z rúk primátora mesta Jána Prílepka prezvala ďakovný list za úspešnú reprezentáciu mesta Dolný Kubín a Slovenska na tohtoročných Majstrovstvách sveta žien v ľadovom hokeji do 18 rokov divízie 1A.
Som veľmi hrdý, že máme medzi našimi občanmi aj mladé talenty ako je Nina. Vážim si a oceňujem jej húževnatosť a pracovitosť v takomto veku. Do ďalšej športovej činnosti jej želám veľa zdravia, šťastia, trpezlivosti a úspechov pri súťažení,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta Dolný Kubín. 
Začiatkom roka sa v rakúskom Radenthein konali už Majstrovstvá sveta žien do 18 rokov, divízia 1A IIHF. Účastníkmi turnaja boli okrem Sloveniek aj Nemky, Talianky, Rakúšanky, Maďarky a Dánky. Slovensko reprezentovala 24 členná výprava medzi ktorými bola aj Oravčanka Nina Cengelová. „Nečakali sme, že postupí a tiež, že ju zoberú do reprezentácie na Majstrovstvá sveta. Veľmi sa z toho tešila, keď sa to dozvedela,“ zhodnotila mama Jana Cengelová.     
Hokeju sa talentovaná žiačka ZŠ Martina Kukučína v Dolnom Kubíne venuje od útleho detstva. Začínala florbalom a neskôr prešla na mini ligu. „Keď začínala s hokejom bola to pre ňu veľká vášeň a už sme ju nedostali od hokeja. Už to len pokračovalo ďalej. Sama si vydobyla, že chce ísť do športovej školy a hrať hokej. Nech si ide za svojím cieľom,“ zaspomínala mama Jana Cengelová.   

Mesto Dolný Kubín ocenilo úspešnú hokejistku Ninu Cengelovú
Za úspešnými športovcami stojí množstvo odriekania a podpora rodičov. Výnimkou nie je ani Oravčanka Nina. „Je to pre nás obeta. Snažíme sa chodiť s ňou aj na tréningy, aj na zápasy. Stojíme pri nej a uvidíme čo prinesie čas, či bude chcieť pokračovať, ale dúfam, že áno,“ konštatovala mama Jana. 
Doterajším vrcholom kariéry Niny Cengelovej bola tohtoročná sezóna, keď sa ako 14-ročná dostala do ženskej slovenskej reprezentácie do 18 rokov na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Okrem toho už niekoľko rokov oblieka dres domáceho Mestského hokejového klubu, kde hrá v útoku za starších žiakov a patrí medzi najlepších hokejistov.  

Mesto Dolný Kubín ocenilo úspešnú hokejistku Ninu Cengelovú


 
 

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka