Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Novozvolený dolnokubínsky primátor Ján Prílepok zložil sľubVytlačiť
 

_Jan Prilepok,primator mesta Dolny Kubin_1.jpg

Dolný Kubín, 6. decembra 2018 – Na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne sa vo štvrtok 6. decembra ujali svojich funkcií devätnásti novozvolení poslanci a primátor. Nasledujúce štyri roky bude na čele najväčšieho oravského mesta stáť nezávislý kandidát Ján Prílepok, ktorý v uplynulých voľbách získal spomedzi siedmich kandidátov 3 798 hlasov, čo predstavuje vyše 56 percentnú podporu.

Jeden zo zvolených poslancov,  konateľ Technických služieb Dolný Kubín Pavol Heško, sa svojho mandátu vzdal. Nahradí ho nezávislý kandidát Ján Briestenský.

"Chcel by som sa úprimne poďakovať odchádzajúcemu pánovi primátorovi a poslancom za ich dlhoročnú prácu a obetavú službu v prospech nášho mesta. Moja vďaka však patrí aj veľkému zástupu ľudí, ktorí v nedávnej ale aj v tej vzdialenej minulosti priložili ruku k dielu a zušľachťovali naše mesto. Úprimne si želám, aby sa nám darilo vytvárať atmosféru spolupráce pre dobro nášho mesta a jeho obyvateľov. Pretože len spoločnými silami dokážeme veci rozhýbať a posunúť Dolný Kubín opäť o kúsok dopredu,“ povedal vo svojom príhovore novozvolený dolnokubínsky primátor Ján Prílepok. 

Novozvolený dolnokubínsky primátor Ján Prílepok zložil sľub

Nový primátor od zastupiteľstva očakáva podporu dobrých nápadov a projektov, ktoré mesto posunú dopredu. „Viac ako 3-tisíc získaných hlasov je pre mňa obrovským záväzkom a motiváciou. Budem sa zo všetkých síl snažiť, aby som občanov nesklamal. Verím, že vzájomnou spoluprácou s poslancami prispejeme k rozvoju mesta lebo rozbroje a antipatie žiadny prospech neprinášajú,“ uviedol.

Novembrové komunálne voľby priniesli do Dolného Kubína zmenu obsadenia poslaneckých lavíc. V 19-člennom mestskom zastupiteľstve obsadí 9 poslaneckých kresiel KDH, 7 nezávislí kandidáti a po jednom mandáte budú mať strany SaS, OĽANO a SNS. Na ustanovujúcom zasadnutí poveril nový primátor svojím zastupovaním dlhoročného poslanca mestského zastupiteľstva Matúša Lakoštíka.

Novozvolený dolnokubínsky primátor Ján Prílepok zložil sľub

Po ôsmich rokoch na pozícii primátora mesta končí doterajší primátor Roman Matejov. „Chcem sa všetkým úprimne poďakovať za doterajšiu spoluprácu a korektné vzťahy. Spoločným úsilím sa nám podarilo posunúť kvalitu spoločenského i kultúrneho života v našom meste zas o niečo ďalej. Na jeho prezentácii sa podieľalo veľké množstvo ľudí. Preto si aj naďalej želám, aby naše mesto prosperovalo a dosahovalo čoraz lepšie výsledky,“ poďakoval po ustanovujúcom zastupiteľstve odchádzajúci primátor.   

Jedným z bodov zastupiteľstva bolo aj schválenie platu primátora. Poslanci jednomyseľne schválili predložený návrh, podľa ktorého bude plat primátora v rovnakej výške ako u jeho predchodcu, a to 2.953 eur v hrubom.  

Na najbližšom zasadnutí budú poslanci schvaľovať zriadenie a zloženie mestských komisií z poslancov a odbornej verejnosti. Taktiež sa budú zaoberať aj zložením mestskej rady a mestských výborov v mestských častiach.

Novozvolený dolnokubínsky primátor Ján Prílepok zložil sľub


 
 

dnes je: 17.8.2019

meniny má: Milica

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka