Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Novozvolený mestský poslanec Pavol Heško sa vzdal mandátuVytlačiť
 

Dolný Kubín, 4. decembra 2018 – Novozvolený poslanec mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne a konateľ Technických služieb Dolný Kubín Pavol Heško sa vzdal poslaneckého mandátu. Po zložení sľubu by mal na jeho miesto zasadnúť 46-ročný živnostník Ján Briestenský, ktorý sa v novembrových komunálnych voľbách umiestnil na treťom mieste v príslušnom volebnom obvode.

Úprimne ďakujem všetkým Dolnokubínčanom, ktorí mi počas komunálnych volieb prejavili dôveru. No po zvážení všetkých okolností som sa rozhodol vzdať poslaneckého mandátu v prospech dlhoročného kolegu Jána Briestenského. Keďže sa nestotožňujem s našim volebným systémom, obzvlášť nie s aktuálnym určením volebných okrskov, kedy si občania mestských častí Kňažia, Mokraď a Záskalie môžu zvoliť len dvoch poslancov. Myslím si, že nie len tieto mestské časti by mali mať každá svojho, aspoň jedného, zástupcu v mestskom zastupiteľstve, pretože v minulosti boli samostatnými obcami,“ vysvetlil svoje rozhodnutie Pavol Heško, ktorý mal slávnostne zložiť sľub tento štvrtok. 

Podľa slov zapisovateľky mestskej volebnej komisie v Dolnom Kubíne Jaroslavy Krivdovej oznámil svoje rozhodnutie v piatok 30. novembra 2018 listom, ktorý doručil na mestský úrad. 

Konateľ dolnokubínskych Technických služieb kandidoval za volebný obvod číslo 1 (Kňažia, Mokraď, Záskalie), pričom v komunálnych voľbách získal 463 platných hlasovacích lístkov. „V danom volebnom obvode je náhradníkom nezávislý kandidát Ján Briestenský, ktorý získal 386 hlasov,“ uviedla Krivdová. 

Heško bude aj naďalej zastávať pozíciu konateľa mestskej spoločnosti „Zároveň chcem obyvateľov mesta ubezpečiť, že pri výkone svojej funkcie budem naďalej pomáhať, podporovať a reprezentovať naše mesto,“ doplnil.

Novozvolený mestský poslanec Pavol Heško sa vzdal mandátu


 
 

dnes je: 17.8.2019

meniny má: Milica

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka