Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

O post primátora mesta Dolný Kubín sa uchádza 7 kandidátovVytlačiť
 

Dolný Kubín, 24. septembra 2018 – O post primátora mesta Dolný Kubín sa v nastávajúcich komunálnych voľbách, ktoré sa budú konať 10. novembra 2018, bude uchádzať sedem kandidátov. Medzi ktorými sú piati nezávislí kandidáti a po jednom nominantovi majú strany SNS a SMER – SD. O devätnásť miest v mestskom zastupiteľstve zabojuje 55 uchádzačov v piatich volebných obvodoch, z čoho je 19 nezávislých kandidátov a 36 je nominovaných politickými stranami. Predbežne by k 21. septembru mohlo voliť viac ako 15- tisíc Dolnokubínčanov. 

Všetci kandidáti na post primátora mesta Dolný Kubín alebo na poslancov mestského zastupiteľstva, ktorí odovzdali najneskôr 11. septembra 2018 kandidátne listiny zapisovateľke mestskej volebnej komisie v Dolnom Kubíne splnili všetky podmienky na zaregistrovanie ich kandidátnych listín do volieb do orgánov samosprávy obcí,“ povedala Jaroslava Krivdová, zapisovateľka mestskej volebnej komisie v Dolnom Kubíne.

O kreslo dolnokubínskeho primátora zabojujú tento rok nezávislí kandidáti Ján Beňuš, Milan Ďaďo, Pavol Heško, Vladimír Kuteš, či Ján Prílepok. Za Slovenskú národnú stranu bude kandidovať Michal Lavrík a za SMER – SD zas Miroslav Málik. Oproti minulým voľbám, ktoré sa konali pred štyrmi rokmi je o jedného kandidáta viac.  

Pred štyrmi rokmi sa zas o miesto poslanca v dolnokubínskom mestskom zastupiteľstve uchádzalo 78 kandidátov. Čo bolo oproti tohtoročným voľbám o 23 kandidátov viac. Preto v  novembrových komunálnych voľbách zabojuje o 19 miest len 36 nominantov politických strán a 19 nezávislí kandidáti. Medzi ktorými sú napríklad živnostníci, štátni zamestnanci, učitelia, právnici, konatelia, riaditelia, či dôchodcovia.  

V prvom volebnom obvode sa o priazeň voličov budú uchádzať štyria kandidáti z ktorých si vyberú dvoch poslancov. Z jedenástich kandidátov si zas budú vyberať v 2. volebnom obvode taktiež dvoch poslancov. Dolnokubínčania si aj v 3. volebnom obvode vyberú 2 poslancov z piatich kandidátov. O hlas voliča sa bude uchádzať aj 15 kandidátov na poslanca vo volebnom obvode číslo 4. Najviac uchádzačov o post poslanca mestského zastupiteľstva je v 5. volebnom obvode, kde bude kandidovať až 20 ľudí. 

Podrobný zoznam kandidátov nájdete nižšie. 

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby primátora mesta Dolný Kubín si pozrite TU

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne si pozrite TU

kv-2018.jpg


 
 
ÚvodÚvodná stránka