Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Oznámenie o zániku mandátu poslanca a o nastúpení náhradníka na uprázdnený mandát poslanca Mestského zastupiteľstva Mesta Dolný Kubín Vytlačiť
 

Oznámenie o zániku mandátu poslanca a o nastúpení náhradníka na uprázdnený mandát poslanca Mestského zastupiteľstva Mesta Dolný KubínPrimátor mesta Dolný Kubín oznamuje, že s účinnosťou ku dňu 30.11.2018 zanikol podľa § 25 ods.2 písm. c) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov mandát poslanca Mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne za volebný obvod č. 1 Ing. Pavla Heška, a to z dôvodu písomného vzdania sa mandátu.

V súlade s ustanovením § 192 ods.2 zákona č 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov primátor mesta oznamuje v lehote 15 dní po tom, čo zanikol mandát, nastúpenie náhradníka - kandidáta, ktorý získal najväčší počet platných hlasov vo volebnom obvode, v ktorom zanikol mandát, t.j. vo volebnom obvode č.1.

Na post poslanca Mestského zastupiteľstva Mesta Dolný Kubín nastupuje náhradník Ján Briestenský.

Funkcie poslanca sa ujme v zmysle § 25 ods.1 písm.a) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov po zložení sľubu poslanca na prvom zasadnutí mestského zastupiteľstva, na ktorom sa zúčastní.

Mgr. Roman Matejov


 
 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka