Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Po roku opäť súťaž „Do práce na bicykli“ Vytlačiť
 

Uplynulá zima je minulosťou, prichádzajú jarné mesiace, z čoho sa okrem záhradkárov asi najviac tešia cyklisti. A práve na nich v máji čaká už 6. ročník celonárodnej kampane „Do práce na bicykli", zameranej na ekologické, zdravé a v neposlednom rade aj finančne výhodné dochádzanie do zamestnania. 

Minulý rok sa do akcie v našom meste zapojilo 165 zamestnancov v 44 tímoch, ktorí celkovo najazdili 19 935 kilometrov. Veríme, že minimálne rovnaké čísla dosiahneme aj v tomto roku, a to nielen vďaka spoločnosti Miba Sinter Slovakia s.r.o., ktorú vlani reprezentovalo 141 zamestnancov v 37 tímoch. 

Zmeňte zaužívané stereotypy, nechajte auto ráno pred domom a počas celého mája využite na presun do práce bicykel. Vytvorte s kolegami dvoj- až štvorčlenný tím, ktorý do 5. mája 2019 zaregistrujte na stránke www.dopracenabicykli.eu

Vašou povinnosťou bude evidovať si cesty na bicykli do práce a z práce, aby ste mohli získať cenu v niektorej z troch súťažných kategórií:

  • a) tím a jednotlivec s najväčším počtom najazdených kilometrov
  • b) tím a jednotlivec s najväčším počtom jázd
  • c) bonusová kategória, v rámci ktorej bude vyžrebovaný jeden súťažiaci zo všetkých tímov, ktoré absolvovali aspoň 2/3 ciest do práce a z práce na bicykli, alebo najazdili počas súťaže na bicykli minimálne 500 km.

Zámerom tohto ročníka celonárodnej kampane je podpora budovania kvalitnej a bezpečnej infraštruktúry pre peších a cyklistov a zvyšovanie povedomia obyvateľov o užitočnosti a prínosoch nemotorovej a verejnej osobnej dopravy pre zlepšenie životného prostredia. Preto bude tento ročník tematicky zameraný predovšetkým na upokojovanie dopravy v centrách slovenských miest a obcí s cieľom vytvárať podmienky pre bezpečný pohyb cyklistov a chodcov. 

Štatút súťaže, mená tímov a súťažiacich, počet najazdených kilometrov a ďalšie informácie o súťaži nájdete na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Veľa šťastných kilometrov na bicykli Vám želá

Mesto Dolný Kubín

Po roku opäť súťaž „Do práce na bicykli“


 
 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka