Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Poďakovanie obyvateľom za triedenie komunálneho odpaduVytlačiť
 

Mesto Dolný Kubín získalo v uplynulých dňoch od zmluvne zabezpečenej organizácie zodpovednosti výrobcov pre obaly, spoločnosti ENVI - PAK, a.s. (ďalej len „spoločnosť ENVI - PAK"), certifikát za rok 2018. Spoločnosť ENVI - PAK v ňom potvrdzuje, že obyvatelia mesta Dolný Kubín v minulom roku vyzbierali celkom 1 667 093 kg triedeného komunálneho odpadu. Spoločnosť ENVI - PAK zároveň informovala, že za rok 2018 za prevádzkovanie triedeného zberu v našom meste spoločnosti Technické služby, s.r.o., uhradila náklady v celkovej výške 227 086,- EUR.

Poďakovanie patrí všetkým obyvateľom, ktorí sa separáciou odpadu na uvedenom výsledku podieľali. Ostáva nám presvedčiť aj tých ostatných, že dôsledné triedenie odpadu znižuje celkové množstvo komunálneho odpadu ukladaného na skládky, čo má výrazné ekologické a ekonomické dôsledky.

Na stránke spoločnosti ENVI - PAK je zverejnené poradie samospráv v úspešnosti triedenia odpadu za rok 2017. Ide o mestá a obce, s ktorými má spoločnosť ENVI - PAK uzatvorenú zmluvu, t.j. približne polovica samospráv na Slovensku. Poradie je kombináciou dvoch faktorov, kľúčových pri zbere a separovaní odpadov: efektivity a vyťažiteľnosti. 
Efektivita udáva, koľko gramov komodity odpadu sa vyzbiera v jednom litri zbernej nádoby. Pod vyťažiteľnosťou rozumieme, koľko kilogramov triedeného odpadu na jedného obyvateľa mesto či obec ročne vyzbiera.
Mesto Dolný Kubín sa v kategórii miest a obcí nad 5 000 obyvateľov umiestnilo na peknom piatom mieste za Dubnicou nad Váhom, Nemšovou, Skalicou a Dunajskou Lužnou.

Pozrite si list TU

ENVI - PAK, a.s., Mesto Dolný Kubín

Poďakovanie obyvateľom za triedenie komunálneho odpadu


 
 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka