Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Seniori a hendikepovaní občania mali športový deňVytlačiť
 

Seniori a hendikepovaní občania mali športový deň

Slovenský zväz telesne postihnutých (SZTP) v Dolnom Kubíne aj tento rok pre svojich členov pripravil Športový deň. Dvesto seniorov a hendikepovaných občanov už po 24-krát medzi sebou súťažilo v štyroch športových disciplínach, a to v hode do diaľky, hode do koša, do plechoviek a v šípkach.

Podľa predsedníčky SZTP ZO Dolný Kubín Ruženy Sekerkovej sa na športové akcie prihlasuje rok čo rok stále viac záujemcov. „Chceme, aby sa títo ľudia viacej stretávali, aby mali veselé zážitky a aby vyšli z domu von. Športovali sme, potom sme si dali guláš, vyhodnotili sme súťaže, odovzdali ceny a pokračovala voľná družná zábava. Ľudia sa porozprávali, zaspievali si a hlavne si oddýchli,“ vysvetlila priebeh akcie Ružena Sekerková.

Okrem tunajších obyvateľov sa Športového dňa zúčastnili aj priatelia z kysuckej obce Oščadnica. Prítomní mohli stráviť čas so známymi a zabudnúť tak na svoje každodenné starosti. „Toto podujatie sa už stalo tradíciou. Vždy sa zúčastňujeme, aj keď nevyhráme. Baví nás to tu a kamarátime sa už roky,“ povedala seniorka z Oščadnice. „Chodíme sem už päť rokov, vždy sa nám páčilo a šli sme domov spokojní a s dobrým pocitom, pretože je tu výborná nálada a organizácia,“ zhodnotila členka SZTP. „Človek je väčšinou sám doma, tak aspoň príde medzi ľudí a zabaví sa,“ povedal senior z Dolného Kubína.

Športový deň sa niesol v duchu zábavy a spolupatričnosti. Športové úlohy neboli náročné a pre súťažiacich nebolo dôležité vyhrať, ale najmä zúčastniť sa. Hlavným cieľom podujatia bolo popri športových aktivitách združovať hendikepovaných ľudí do kolektívu a zaradiť ich viac do spoločnosti. „Všetci, dokonca aj vozíčkari, mohli ukázať, že zvládnu hodiť loptičkou alebo šípky. Boli nadšení a spokojní, že mohli byť medzi toľkými ľuďmi a že sa aktívne zapojili do činnosti zväzu a športového podujatia,“ povedala na záver spoluorganizátorka Gabriela Floreková.

Logo mestskej televízie


 
 

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka