Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

SĽUK vystúpil s programom KrajinkaVytlačiť
 

SĽUK vystúpil s programom Krajinka

Pestrá koláž ľudovej hudby, piesní a tancov v podaní SĽUK-u zavítala v utorok 5. marca aj do Dolného Kubína. Slovenský ľudový umelecký kolektív predstavil svoj komorný hudobno-tanečný program s názvom Krajinka.

SĽUK vystúpil s programom Krajinka

Foto: Ctibor Bachratý - SĽUK

„Chceli sme vytvoriť niečo o našej krajinke aj pre menšie divadlá a menšie časti Slovenska. Myšlienka bola veľmi jednoduchá, dali sme to dokopy a myslím, že sa to podarilo,“ vysvetlil manažér SĽUK-u a účinkujúci v programe Ondrej Mlynárik. Touto formou si chceli rozšíriť pole pôsobnosti a vystupovať aj na miestach, kde je menšia kapacita. „Krajinka je prierez Slovenskom a jeho regiónmi, s týmto programom môžeme navštíviť aj tie najmenšie dedinky,“ povedal člen tanečného súboru SĽUK-u Vladimír Frištik. 
Predstavenie odráža bohatú rôznorodosť slovenského folklóru, s ktorou sa dodnes stretávame na vidieku i v mestách pri rôznych tradičných príležitostiach, ako sú svadby, krstiny, rodinné oslavy alebo tanečné zábavy, folklórne festivaly a podobne. Obecenstvo ich 70-minútové vystúpenie ocenilo búrlivým potleskom. Umelci si za svoj výkon od divákov niekoľkokrát vyslúžili standing ovation. 

SĽUK vystúpil s programom Krajinka

Foto: Ctibor Bachratý - SĽUK

V tomto roku oslávi Slovenský ľudový umelecký kolektív 70. výročie od svojho založenia. Byť súčasťou súboru s tak dlhoročnou tradíciou je snom mnohých folklórnych spevákov a tanečníkov. „Je to pocit naplnenia a splnený životný sen. Byť v SĽUK-u je slasť, ale aj veľká zodpovednosť pri rozdávaní radosti tým, ktorí tvrdo pracujú a my im máme spríjemniť ich voľné chvíle,“ povedal Vladimír Frištik. „To sa nedá opísať slovami. Keď niečo ľúbite, robíte to naplno a robíte to radi,“ dodala členka tanečného súboru SĽUK-u Dorota Bystrianska.

Logo mestskej televízie


 
 
ÚvodÚvodná stránka