Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Športom prispejú na dobrú vecVytlačiť
 

Sportom prispeju na dobru vec 1.jpg

Dolný Kubín, 5. septembra 2019 - Prispieť svojou účasťou na dobrý úmysel a urobiť niečo pre svoje zdravie a kondíciu budú môcť všetci, ktorí v piatok 6. septembra navštívia športovo-charitatívne podujatie s názvom Benefičné angličáky. Jeho už piaty ročník sa začne o 17.00 hodine v Základnej škole Janka Matušku v Dolnom Kubíne. Účastníci sa počas jednej hodiny pokúsia urobiť čo najviac opakovaní cviku nazývaného angličák, v ktorom ide o dynamické spojenie drepu, kľuku a výskoku.

„Hlavná myšlienka tkvie v tom, že zúčastnení svojim vlastným pohybom prispievajú na dobrú vec. Koľko angličákov dohromady urobíme, toľko centov prostredníctvom našich sponzorov, ktorí finančne zastrešujú akciu, venujeme dopredu vybranej osobe so zdravotným znevýhodnením,“ informoval organizátor akcie Andrej Belvončík.

Tento rok poputuje výťažok z podujatia Mariánovi Trnovcovi, ktorý pred rokom pádom z výšky utrpel ťažký úraz, pri ktorom si rozmliaždil štvrtý a piaty krčný stavec, čo ho následne pripravilo o možnosť hýbať všetkými končatinami. „Mariánov stav sa môže zlepšiť, dôležitá je však odborná starostlivosť a rehabilitácia, ktorá je ale finančne veľmi náročná, preto sme sa rozhodli venovať výťažok z akcie práve Mariánovi. Aspoň malou mierou tak prispejeme ku skvalitneniu jeho života,“ upresnil Andrej Belvončík.

Vyzbieraný výťažok z prvých dvoch ročníkov akcie Benefičné angličáky putoval na rehabilitačné oddelenie v Nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne. Nasledujúce ročníky zmenili organizátori filozofiu a rozhodli sa pre adresnú pomoc konkrétnym ľuďom.Finančný výťažok im odovzdali priamo po skončení podujatia.    

Podujatie bude mať okrem benefičného zamerania aj športový charakter. Zúčastnení sa totiž môžu zapojiť do súťaže o najväčší počet angličákov za jednu hodinu v kategórii muži, ženy a deti do 12 rokov. Víťazov čakajú zaujímavé odmeny.

„Týmto sa zároveň snažíme aj o propagáciu športu a funkčného pohybu v našom meste a zapojenie čo najväčšieho počtu ľudí do športových aktivít,“ podtokol na záver Belvončík.

Organizátor podujatia je tréningové centrum Maximus Gym v Dolnom Kubíne.    


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka