Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Športom prispeli na dobrú vec Vytlačiť
 

Sportom prispeli na dobru vec 03 (redakcia copy.jpg

Dolný Kubín, 7. septembra 2019 - Prispieť svojou účasťou na dobrý úmysel a urobiť niečo pre svoje zdravie a kondíciu prišlo v piatok 6. septembra viac ako 200 registrovaných účastníkov na športovo-charitatívne podujatie s názvom Benefičné angličáky. Jeho už piaty ročník sa uskutočnil v Základnej škole Janka Matušku v Dolnom Kubíne. Účastníkom sa za jednu hodinu podarilo urobiť 53 749 opakovaní cviku nazývaného angličák, v ktorom ide o dynamické spojenie drepu, kľuku a výskoku. Počas charitatívnej akcie sa tak podarilo vďaka vytrvalosti vyzbierať 3 010 eur pre Mariána Trnovca, ktorý pred rokom pádom z výšky utrpel ťažký úraz, pri ktorom si rozmliaždil štvrtý a piaty krčný stavec, čo ho následne pripravilo o možnosť hýbať všetkými končatinami         

 

„Hlavná myšlienka podujatia tkvie v tom, že zúčastnení svojou vlastnou športovou aktivitou prispievajú na dobrú vec. To znamená, že koľko angličákov dohromady urobili, toľko centov prostredníctvom našich sponzorov, ktorí finančne zastrešujú akciu, sme venovali dopredu vybranej osobe so zdravotným znevýhodnením,“ informoval organizátor akcie Andrej Belvončík.    

Organizátori sa o Mariánovi dozvedeli z rehabilitačného oddelenia dolnokubínskej nemocnice. „Mariánov stav sa môže zlepšiť, dôležitá je však odborná starostlivosť a rehabilitácia, ktorá je ale finančne veľmi náročná, preto sme sa rozhodli venovať výťažok z akcie práve Mariánovi. Aspoň malou mierou tak prispejeme ku skvalitneniu jeho života,“ upresnil Belvončík.

Vyzbieraný výťažok z prvých dvoch ročníkov akcie Benefičné angličáky putoval na rehabilitačné oddelenie v Nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne. Nasledujúce ročníky zmenili organizátori filozofiu a rozhodli sa pre adresnú pomoc konkrétnym ľuďom. Tento rok si vybrali 23-ročného Mariána z Kňažej. „Som veľmi vďačný všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastnili dnešnej akcie. Ďakujem hlavne priateľke a kamarátom. Bolo to pre mňa veľké prekvapenie od chalanov, že si vybrali práve mňa. Peniaze využijem na rehabilitáciu a na rôzne pomôcky, ktoré mi pomôžu zlepšiť môj zdravotný stav,“ povedal po akcii Marián Trnovec.

Skvelú myšlienku podujatia prišli podporiť ľudia z celého Slovenska, keďže akcia má veľký ohlas. Medzi účastníkmi charitatívnej akcie sa objavil napríklad aj Peter Žiška, ktorý skončil v roku 2013 tretí na Sparťan Race. „Je to dosť náročný cvik, nakoľko zapájate úplne celé telo. Sme preto veľmi radi, že sa tu zišlo toľko ľudí, ktorí robia niečo pre seba a tým pomáhajú aj druhým, ktorí nemajú tú možnosť,“ pripomenul spoluorganizátor Matej Hricko.

Podujatie malo okrem benefičného zamerania aj športový charakter. Zúčastnení sa totiž mohli zapojiť do súťaže o najväčší počet angličákov za jednu hodinu v kategórii muži, ženy a deti do 12 rokov. Spomedzi mužov sa stal víťazom Peter Maslo, ktorý urobil 644 angličákov. U žien dominovala Monika Fainová so 638 angličákmi a u detí do 12 rokov zas Jakub Hucko so 740 angličákmi. Organizátor podujatia je tréningové centrum Maximus Gym v Dolnom Kubíne.                


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka