Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Tanečná folkloristikaVytlačiť
 

Osveta opäť oslovuje záujemcov o ľudovú kultúru. Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne otvára už po druhýkrát ročný vzdelávací kurz zameraný na tanečnú folkloristiku pre záujemcov najmä z radov folklórneho hnutia na Slovensku. Kurz ponúka možnosť rozšírenia vedomostí, kvalifikácie a praktických poznatkov v oblasti ľudového tanca. Požiadavkou na účastníka vzdelávacieho kurzu je tanečná prax vo folklórnom kolektíve. 

Absolvent bude pripravený na prácu s folklórnym telesom. Osvojí si odborné teoretické aj praktické vedomosti, metodické princípy a postupy v oblasti etnológie, folkloristiky a pedagogiky ľudového tanca. Vzdelávací cyklus sa bude realizovať formou dvojdňových sústredení raz do mesiaca od októbra do júna 2020. 

Témy stretnutí budú zamerané na základy etnológie, folkloristiky, etnochoreológiu, obyčaje životného cyklu a ich využitie vo folklórnom kolektíve, teóriu a dejiny folklorizmu, odievanie a jeho javiskovú podobu, tanečnú pedagogiku a vybrané tanečné oblasti Slovenska. Odbornou garantkou kurzu je Mgr. art. Agáta Krausová, PhD.,  etnochoreologička a pedagogička Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Filozofickej fakulty – Katedry etnológie a folkloristiky. Lektormi budú kvalifikovaní slovenskí odborníci na ľudový tanec.
Účastnícky poplatok je 100 eur. Záujemcovia sa môžu kontaktovať do 15. septembra 2019 emailom, telefonicky alebo osobne v Oravskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne - folklor@osvetadk.sk, telefón 0908 546 016 (Mgr. Alexandra Mikulášová). 

Viac na www.osvetadk.sk 

Mgr. Alexandra Mikulášová

Tanečná folkloristika

 


 
 

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka