Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Týždeň poľskej kuchyneVytlačiť
 

Týždeň poľskej kuchyne

Na tento rok pripadá 50. výročie partnerskej spolupráce medzi mestami Dolný Kubín a Limanová. Od roku 1969 sa uskutočnilo nespočetné množstvo vzájomných návštev školákov, športovcov, kultúrnych pracovníkov, folklórnych súborov, turistov či seniorov. Za 50 rokov vzniklo množstvo priateľstiev, pretrvávajúcich dodnes. Navzájom spoznávame svoje krajiny, ich prírodné krásy a históriu. Aby sme viac poznali aj obľúbené jedlá našich priateľov, v rámci sprievodných podujatí osláv prebehne Týždeň poľskej kuchyne. Ten sa uskutoční sa v dňoch 27. - 31. mája v spolupráci s reštauráciami Koliba, Centrum a Il Veliero, ktoré budú mať vo svojej dennej ponuke počas celého týždňa aj tradičné poľské jedlo.

Oslavy 50. výročia partnerskej spolupráce Dolného Kubína a Limanovej vyvrcholia v sobotu 1. júna Dňom Limanovej v Dolnom Kubíne na Námestí slobody pred Mestským kultúrnym strediskom. Tu prebehne zároveň aj ochutnávka tradičných poľských jedál, na ktorú Vás srdečne pozývame.

Mesto Dolný Kubín

coat-of-arms-2316420_960_720.png   erb.png

 


 
 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka