Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Ukončenie mikroprojektu „Digitálne dedičstvo Limanovského okresu a mesta Dolný KubínVytlačiť
 

Ukončenie mikroprojektu „Digitálne dedičstvo Limanovského okresu a mesta Dolný Kubín"

V utorok 25. septembra sa v poľskej Limanovej uskutočnila záverečná konferencia mikroprojektu Limanovského okresu a mesta Dolný Kubín s názvom „Digitálne dedičstvo Limanovského okresu a mesta Dolný Kubín". Mikroprojekt bol spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko  2014 - 2020. 

Konferencie sa okrem delegácie Mesta Dolný Kubín zúčastnili predstavitelia Limanovského okresu vrátane starostu Jana Puchalu a jeho zástupcu Mieczyslawa Urygu, poslanec zastupiteľstva Malopoľského vojvodstva Grzegorz Biedroń, zástupca okresnej rady Marek Czeczótka a ďalší predstavitelia samosprávy Limanovského okresu, organizácií cestovného ruchu, zástupcovia zhotoviteľov aplikácií a technológií a médií. 

Ukončenie mikroprojektu „Digitálne dedičstvo Limanovského okresu a mesta Dolný Kubín"

Hlavným cieľom už zrealizovaného projektu je zvýšenie atraktivity a konkurencieschopnosti Limanovského okresu a Dolného Kubína v oblasti kultúrneho a prírodného dedičstva. Projekt je adresovaný hlavne obyvateľom Limanovského okresu a Dolného Kubína, ale tiež turistom, navštevujúcim tieto regióny. 

Tomuto cieľu by mali napomáhať nové elektronické produkty: interaktívne elektronické lavičky s hlasovou prezentáciou   regiónov, mobilná aplikácia, ktorá funguje ako elektronický sprievodca a tiež obsahuje interaktívne hry vo forme hádaniek v teréne tzv. questy, osadenie beaconov, t.j. vysielačov signálu, ktoré prostredníctvom už spomenutej mobilnej aplikácie upozornia návštevníka na turistickú atrakciu, či ďalšia mobilná aplikácia s virtuálnymi prechádzkami po obidvoch regiónoch. 

Ukončenie mikroprojektu „Digitálne dedičstvo Limanovského okresu a mesta Dolný Kubín"

Po skončení konferencie pokračoval program delegácie Mesta Dolný Kubín študijnou cestou po  zaujímavých lokalitách  Limanovského okresu: súkromného skanzenu v Jedrzejkovke, areálu pre kone v Zmiacej, Baziliky a Mestskej hory v Limanovej, trás pre bežecké lyžovanie v okolí hory Mogielica, cisterciánskeho kláštora v Szczyrzici a kostola v Pasierbci.

Hostiteľom patrí veľká vďaka za organizáciu celého projektu, ktorý len potvrdil živú spoluprácu medzi partnerskými mestami Limanovou a Dolným Kubínom, ktorá v budúcom roku oslávi okrúhlych 50 rokov.

Fotoalbum

Vladimír Adamec

Ukončenie mikroprojektu „Digitálne dedičstvo Limanovského okresu a mesta Dolný Kubín"

 

 

 


 
 
ÚvodÚvodná stránka